۱۸ تیر ۱۴۰۰، ۱۲:۵۴
کد خبرنگار: 1269
کد خبر: 84397953
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

احداث ۳ پروژه روبنایی مسکن مهر در تیران آغاز شد

۱۸ تیر ۱۴۰۰، ۱۲:۵۴
کد خبر: 84397953
احداث ۳ پروژه روبنایی مسکن مهر در تیران آغاز شد

اصفهان-ایرنا- رییس راه و شهرسازی تیران و کرون گفت: سه پروژه روبنایی مسکن مهر این شهرستان با تامین۳۰ درصد از هزینه‌های اجرایی آن توسط این اداره آغاز شد.

سعید کاشفی، روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: احداث مسجد، مدرسه و پاسگاه کلانتری در زمره اقدامات وزارت راه و شهرسازی در شهرک‌های مسکن مهر است که این اقدام امسال در تیران انجام می شود.

به گفته وی، اجرای پروژه‌های روبنایی مسکن مهر در قالب ۳ گروه مدارس، کلانتری و سایر خدمات تقسیم می شود.

کاشفی اضافه کرد: افزایش امنیت و ارائه خدمات عمومی در مجاورت مجتمع های مسکونی از جمله اولویت‌های اصلی راه و شهرسازی است.

رییس راه و شهرسازی تیران و کرون با اشاره به اختصاص زمین دولتی به وسعت بیش از چهار هزار و ۷۵۰ مترمربع برای احداث مسجد منطقه بیان کرد: مسجد مسکن مهر تیران ۲ هزار مترمربع زیربنا دارد که در گام اول ۴۰۰ مترمربع آن ساخته خواهد شد.

وی اضافه کرد: اداره راه و شهرسازی برای ساخت ۳۰۰ مترمربع از ساختمان این مسجد ۳۰ درصد از هزینه آن را تقبل کرده است و مابقی توسط دیگر نهادها و خیرین تامین خواهد شد.

کاشفی ادامه داد: احداث مدرسه ۹ کلاسه برای پروژه مسکن مهر تیران نیز پیش بینی شده که زمین آن به قیمت دولتی در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته است و با اختصاص ۳۰ درصد از اعتبار مورد نیاز، عملیات ساخت و ساز آن آغاز می شود.

وی با اشاره به ضرورت احداث کلانتری در شهرک‌های مسکن مهر گفت: زمینی به مساحت یک هزار و  ۳۰۰ مترمربع برای احداث کلانتری پیش بینی شده و برای احداث ۳۰۰ مترمربع از بنای این پروژه،۳۰ درصد از اعتبار لازم توسط اداره کل راه و شهرسازی اصفهان اختصاص خواهد یافت.

 رییس راه و شهرسازی تیران و کرون با بیان احداث مسکن مهر در شهرهای تیران و رضوانشهر خاطرنشان کرد: بیشترین واحد مسکن مهر در تیران قرار گرفته و طرح مسکن ملی نیز در مجاورت آن است به همین خاطر تامین امکانات زیربنایی و روبنایی در آن، مورد توجه بود.

به گزارش ایرنا، بیش از یک هزار واحد مسکونی مسکن مهر در تیران و کرون در شهرک بهارستان احداث شده است.

تیران و کرون با بیش از ۷۲ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha