تکواندوکاران کیش در مسابقات مجازی کشور ۲۹ مدال کسب کردند

کیش - ایرنا - تکواندو کاران جزیره کیش در سومین دوره مسابقات مجازی قهرمانی پومسه، هانمادانگ و گیوروگی ۲۹ مدال کسب کردند.

به گزارش ایرنا، مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سومین دوره مسابقات قهرمانی پومسه، هانمادانگ و گیوروگی یادواره شهید تکواندوکارعلیرضا لائینی به صورت مجازی به میزبانی مازندران برگزارشد.

عزیز الله فرضی پور گفت: این رقابت ها در دو بخش بانوان و آقایان برگزار شد و تکواندوکاران کیش به مربیگری سلمان پورشیوایی در بخش آقایان و همتا حاجیلویی در بخش بانوان موفق به کسب ۲۹ مدال طلا، نقره و برنز شدند.

وی اضافه کرد: در رشته پومسه انفرادی بانوان در رده سنی ۱۲ تا ۱۴ سال آوا محمدی مدال طلا، یکتا حاجیلویی، نیایش فتحی، آمیتیس خانی مدال نقره و در رده سنی ۹ تا ۱۲ سال بهارک کاظمی ناصر، اریکا دیواندری، رها هنرور مدال برنز و در بخش تیمی ۱۲ تا ۱۴ سال نیز نیایش فتحی و آوا محمدی مدال طلا را کسب کردند.

فرضی پور یادآور شد: در رشته کیوروگی انفرادی بخش بانوان  نیز بهاره توللی، اشرف اسماعیلیان و زهرا اکبری مدال طلا و در بخش هانمادانگ انفرادی بخش بانوان  هم زهرا اکبری ۲ مدال طلا و یک برنز و اشرف اسماعیلیان، بهاره توللی، آوا محمدی و نگین اسماعیلیان مدال طلا، آلینا فرامرزپور مدال طلا و نقره، یکتا حاجیلویی مدال نقره، اریکا دیواندری،یگانه حاجیلویی مدال برنز را کسب کردند.

وی افزود: کسب کنندگان مدال طلای بخش هانمادانگ انفرادی آقایان  شامل سینا سیرجانی،مهدی سیف الهی و سلمان پورشیوایی، دریافت کنندگان نقره این بخش دانیال حسین زاده و حمیدرضا احمدی و دریافت کننده طلای بخش کیوروگی نیز آرسام بهمن فر است.

کیش دارای  ۴۳۹ هزار متر مربع فضای ورزشی دارد که سرانه ورزشی آن ۱۱ متر برای هر نفر بوده که ۱۱ برابر کل کشور و ۴ برابر میزان جهانی است‌.

هم اکنون ۴۰ هیات ورزشی در جزیره کیش فعال بوده که موسسه ورزش و تفریحات سالم این جزیره امسال برنامه‌های آموزشی، ارتقاء، اعزام، اردو و مسابقه مختلف را تدارک دیده است؛ در جزیره کیش حدود هفت هزار ورزشکار سازمان یافته و بیمه شده و ۶۷ مربی فعالیت دارند.

جزیره کیش هم اکنون ۴۳ هزار نفر جمعیت دارد و در ۱۸ کیلومتری کرانه باختری ایران واقع شده است.

این جزیره از دیرباز تاکنون به دلیل موقعیت استراتژیک، زیبایی های بی نظیر و توسعه همه‌جانبه اقتصادی و گردشگری مقصد گردشگران و فعالان حوزه تجارت و اقتصاد بوده و همواره یکی از مطرح ترین مناطق آزاد کشور محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha