اعتبارات عمرانی مصوب فارس ۲۴۱ درصد رشد داشته است

شیراز- ایرنا- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس، سرجمع اعتبارات مصوب و ابلاغ شده سال ۱۴۰۰ برای این استان را ۹ هزار و ۴۱۵ میلیارد تومان برشمرد و گفت: این عدد سال گذشته ۲ هزار و ۷۵۴ میلیارد تومان بود که نشانگر رشد ۲۴۱ درصدی است.

به گزارش ایرنا، حسن نوروزی، پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز افزود: برای سال ۹۹ میزان اعتبار مصوب در پروژه‌های ملی و استانی ۲ هزار و ۷۵۴ میلیارد تومان بود که این عدد به سه هزار و ۶۶۳ میلیارد تومان رسید و در فاصله ۱۵ روز مانده به پایان سال مالی ۹۹، ۹۱ درصد این عدد جذب شده که تا پایان تیرماه به ۱۰۰ درصد خواهد رسید.
او ادامه داد: با در نظر گرفتن افزایش ۷۰ درصدی هزینه اجرای پروژه‌های عمرانی و کم کرد آن از عدد ۲۴۱ درصدی رشد اعتبارات مصوب امسال، باز هم رشد اعتبارات عمرانی استان فارس خوب و قابل قبول است.
نوروزی بیان کرد: در سه ماه نخست امسال از مجموع ۹ هزار و ۴۱۵ میلیارد تومان اعتبار عمرانی مصوب استان، یک هزار و ۸۰۳ میلیارد تومان تخصیص یافته و افزون بر این، ۴۵۴ میلیارد تومان هم در قالب منابع هدفمندی یارانه‌ها به پروژه‌های عمرانی استان تخصیص داده شده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس گفت: در زمینه وصول درآمدهای استان نیز در سال گذشته چهار هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان وصول منابع داشته‌ایم که نخستین سالی است که وصول منابع به شکل ۱۰۰ درصد محقق شده است.

تلاش برای تکمیل پروژه‌های با درصد پیشرفت بالا
نوروزی، با اشاره به تلاش برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام با درصد پیشرفت بالا گفت: از جمله این پروژه‌ها می‌توان به راه آهن اقلید – یزد با تخصیص ۲۵۰ میلیارد تومانی در سال جاری، ۲۳ کیلومتر از محور تنگ ابوالحیات که ۶۷ میلیارد تومان طی سه ماه اخیر به آن تزریق شده و آزادراه شیراز – اصفهان که امسال ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار به آن تزریق شد اشاره کرد.
وی افزود: آبرسانی به شهرهای فسا و استهبان با تخصیص ۱۱۵ میلیارد تومان طی سه ماه اخیر، آبرسانی به شهرهای شیراز، خرامه، مرودشت و بیضا با ۲۱۵ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته، سد نرگسی کازرون و سد هایقر و سد کوار از دیگر پروژه‌هایی است که امسال اعتبارات قابل توجهی به آنها تخصیص یافته است.
او اضافه کرد: محورهای فسا، داراب و گهکم با ۵۵ میلیارد تومان اعتبار تخصیصی، فسا، استهبان و قطرویه با ۲۷ میلیارد تومان و محور جهرم، لار و بندرعباس با ۵۵ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته از پروژه های در دست اجرا در این استان در حوزه راه است.
نوروزی گفت: همچنین امسال ۱۲۰ میلیارد تومان به بیمارستان جهرم، ۱۲۰ میلیارد تومان به بیمارستان فسا و ۲۶ میلیارد تومان به بیمارستان نی‌ریز تخصیص یافته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha