۱۷ تیر ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۱۴
کد خبرنگار: 750
کد خبر: 84397357
۰ نفر

برچسب‌ها

آزمون صلاحیت بالینی پزشکان در شاهرود برگزار شد 

شاهرود - ایرنا - رییس دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود گفت: سی و دومین دوره آزمون سراسری صلاحیت بالینی دانشجویان پزشکی کشور به منظور ارزیابی صلاحیت بالینی پزشکان و دانشجویان در شاهرود برگزار شد.

بهروز یحیایی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه این آزمون علاوه بر امتحانات و ارزیابی‌های پایانی بخش‌های بالینی، برای ارزیابی توانمندی بالینی دانشجویان و دانش آموختگان دکتری پزشکی عمومی در پایان مرحله کارورزی انجام می‌شود، افزود: شرکت و کسب نمره لازم در آزمون صلاحیت بالینی جهت دانش آموختگی دانشجویان و انجام امر طبابت پزشکان عمومی و همچنین شرکت در امتحانات دوره تخصصی ضروری است.
وی با اشاره به اینکه این آزمون به طور مستمر در دانشگاه‌های آزاد اسلامی سراسر کشور برگزار می‌شود، تصریح کرد: با توجه به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود توانست در مرداد ۱۳۹۷ مجوز برگزاری این آزمون را دریافت کند، تاکنون مجری چند دوره این آزمون بوده است.
یحیایی با بیان اینکه تاکنون ٢۷۵ پزشک و دانشجوی پزشکی در آزمون صلاحیت بالینی در مرکز صلاحیت های بالینی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود شرکت کرده اند، اظهار داشت: در ۱۳ دوره برگزار شده این آزمون ۲۶۰ نفر شرکت داشتند و در این دوره که  امروز برگزار شد ۱۵ پزشک و دانشجوی پزشکی حضور داشتند.
رییس دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با اشاره به اینکه شرط شرکت در آزمون صلاحیت بالینی، اتمام مرحله کارورزی و یا دست کم سپری شدن ۶ ماه از شروع دوره مذکور است، افزود: برای این دوره از آزمون ١٢ ایستگاه فعال و ۳ ایستگاه استراحت در نظر گرفته شده بود، از ١٢ ایستگاه فعال، ۹ ایستگاه حیاتی و ٣ ایستگاه غیرحیاتی بودند، به این معنی که عدم کسب حداقل ۶٠ درصد نمره(یعنی ١٢ از ٢٠) در بیش از یک ایستگاه حیاتی موجب مردودی شرکت کننده می شد.
وی با بیان اینکه از ١۵ دانشجو و پزشک عمومی شرکت کننده در این دوره آزمون پنج شرکت کننده از واحد قم بودند، ابراز داشت: در این آزمون که با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی برگزار شد، ۹ استاد به عنوان آزمون گر،  چهار نفر به عنوان بیمارنما و ۹ نفر از عوامل اجرایی نیز مشارکت داشتند.
یحیایی، هدف از برگزاری این آزمون را ارزیابی توانمندی بالینی دانشجویان و دانش آموختگان پزشکی عمومی خواند و افزود: این دانشگاه جزو معدود واحدهای دانشگاهی است که استاندارد برگزاری آزمون های صلاحیت بالینی پزشکی و پرستاری را در سطح کشور دریافت کرده است و یکی از دلایل آن دارا بودن مجموعه مهارت های بالینی (Skills Lab) مجهز دانشکده علوم پزشکی آن است که دارای ۱۵ اتاق همراه با دوربین با قابلیت ضبط فیلم در آزمون ها، یک کلاس کنفرانسی همراه با دوربین دوار و ویدئوپروژکتور برای تدریس استادان رشته های پزشکی و پیراپزشکی، حدود ۵۰ مانکن پیشرفته، انواع آموزش تزریقات، سونداژ، المانهای پرستاری پیشرفته، زایمان و انواع لوله گذاری  است.

دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با ۱۱۰ هزار مترمربع فضای آموزشی کارگاهی، آزمایشگاهی، رفاهی، اداری و ورزشی و فرهنگی دارای رشته‌های متعدد و نیز بیمارستان یکصد تختخوابی و مرکز بیماری‌های خاص است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha