تاکید وزیر بهداشت بر مراقبت بیشتراز مرزهای سیستان برای مقابله با کرونا

تهران -ایرنا-وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، بر مراقبت بیشتر از مرزهای گسترده استان سیستان و بلوچستان جهت جلوگیری از هرگونه ورود غیرقانونی و انتقال بیماری و مساعدت و همکاری ارتش در این زمینه تاکید کرد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از وبدا، سعید نمکی دراین نامه تاکید کرده است : برادر ارجمند امیر سرلشکر موسوی، فرمانده محترم کل ارتش جمهوری اسلامی ایران؛ پشتیبانی مستمر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در ایام سخت مدیریت کرونا یکی از دلگرمی های امیدبخش اینجانب و همکارانم بوده است. حضور سبز و ایثارگرانه عزیزان ارتش در سیستان و بلوچستان در کنار همکاران ما نیز یکی از جلوه های زیبایی این همدلی و همیاری پرثمرست.  

وی در بخشی از این نامه آورده است: خوشبختانه با برنامه ریزی و نظارت مستمر اینجانب، تیم های تخصصی اعزامی و انتخاب نماینده تام الاختیار وزیر در این استان وضعیت کاملاً تحت کنترل و تخت های خالی در حدکافی است. لذا قرار شد قسمتی از بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی زاهدان که در حال تجهیز و افتتاح است،   کاملاً تحت نظر و مدیریت بهداری «اجا» قرارگیرد و در صورت لزوم نیز برای برپائی بیمارستان های صحرائی در مناطقی که ضرورت دارد اقدام نمایند. رسیدگی و مدیریت اردوگاه هائی که برای آوارگان از آن سوی مرز تدارک دیده می شود و همچنین مراقبت بیشتر از مرزهای گسترده استان جهت جلوگیری از هرگونه ورود غیرقانونی و انتقال بیماری مساعدت آن عزیزان بزرگوار را می طلبد.  

در ادامه این نامه تصریح شده است : ضمن قدردانی از حضرتعالی و کلیه همکاران ارجمندتان و پاسداشت حضور صمیمی در کنار مردم شریف و نیازمند آن استان توفیق، عزت و سربلندی جنابعالی و کلیه پرسنل خدوم ارتش جمهوری اسلامی ایران را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

سیستان بلوچستان واقع در جنوب شرقی کشور از جمله استان های با وضعیت قرمز کرونایی هندی است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha