دانش‌آموخته دانشگاه الزهرا موفق به دریافت گرنت بنیادملی علوم آمریکا شد

تهران- ایرنا- الهه حسینی فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد و دکتری علم اطلاعات دانشگاه الزهرا موفق به دریافت گرنت آموزشی بنیاد ملی علوم آمریکا با عنوان «پژوهش مشارکتی: پویایی اجتماعی انتقال دانش از طریق نشر و راهنمایی علمی» شد.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی دانشگاه الزهرا، این گرنت برای برگزاری رایگان دو هفته‌ای مدرسه‌ای تابستانه و به ۵۷ متقاضی منتخب از بین ۲۸۹ درخواست اهدا شده و توسط دانشگاه سیراکیوس (Syracuse University) میزبانی می‌شود.

این گرنت آموزشی با مشارکت بنیاد ملی علوم آمریکا (NSF) و اتحادیه آکادمیک علم داده (ADSA) برای برگزاری آنلاین مدرسه‌ای تابستانه (summer School) موسوم به S۴ درحوزه Science of science در نظر گرفته شده است.

موضوعات آموزشی این دوره، مباحث مرتبط با علم‌سنجی مانند کشف محاسباتی دانش، سوءرفتارهای پژوهشی، صداقت و امانت در پژوهش، مشکلات و فرصت‌های داوری‌های علمی، تحلیل‌های دسترسی آزاد، اقتصاد علم و سیاست‌های علمی با استفاده از تکنیک‌هایی مانند یادگیری ماشینی، تحلیل شبکه، مصورسازی و اقتصادسنجی است.

برندگان گرنت پژوهش مشارکتی پس از بررسی رزومه و انگیزه‌نامه همه متقاضیان، توسط داوران انتخاب شده‌اند که در میان آن‌ها، منتخبان با وابستگی سازمانی آمریکایی، هزار دلار نیز دریافت خواهند کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha