دعوت منتخبان شورای ششم از مردم برای مشارکت در انتخاب شهردار تهران

تهران - ایرنا - منتخبان ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران با انتشار بیانیه‌ای از شهروندان پایتخت دعوت کردند تا از طریق سایت شورای ائتلاف در انتخاب شهردار آتی این کلانشهر مشارکت کنند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، منتخبان مردم در ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر با باور عمیق به مشارکت و نقش شهروندان در تصمیمات کلان شهر طی بیانیه ای از مردم شریف تهران ری و تجریش دعوت کردند که در فرآیند انتخاب و شاخص های شهردار تهران با شورای اسلامی شهر مشارکت داشته باشند.

اعضای منتخب ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران، پس از بررسی شرایط اولیه نامزدهای بالقوه، با انتخاب ۱۰ شاخص، با کمک شهروندان شهردار را انتخاب خواهند کرد.

بر این اساس، قوت تفکر و عمل انقلابی با روحیه جهادی، فهم اقتصادی و توانمندی در تأمین منابع مالی شهر، ساده زیستی و پاکدستی، برخورداری از روحیه مبارزه با فساد و فاقد تعارض منافع، مراقبت نسبت به اطرافیان و منتسبان و عدالت محوری، آشنایی کلی با قوانین، ساختارها، فرآیندهای مدیریت شهری و شناخت تهران و مسلط بر نظام مسائل شهر تهران، سابقه و تجربه مدیریتی موفق (اجرای پروژه های مهم و موفق)، توانایی اجماع ­سازی (قدرت مذاکره و تعامل با مجلس، دولت و سایر نهادها/ توانایی کارکردن با سلائق متنوع/ اجماع سیاسی کلان)،  دارای رویکرد تحول‌گرا و جوان­گرا و شناخت و نگاه فرهنگی- اجتماعی؛، از جمله شاخص های انتخاب شهردار آتی تهران عنوان شده است.

منتخبان ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران، قابلیت رهبری و توانایی تشکیل تیم قوی و شبکه کاری منسجم و توان بکارگیری بدنه شهرداری و مدیران جوان، قابلیت ایجاد تعاملات اجتماعی و ارتقای مشارکت مردمی و روحیه مردمی، میزان هماهنگی و همسویی با مصوبات شورای شهر منتخب را از دیگر شاخص های شهردار آتی تهران برشمردند.

در بیانیه منتخبان ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر تهران آمده است که این فرآیند منجر به رتبه­ بندی افراد و شناخت شرایط هر یک از نامزدها در شاخص­ های مختلف می­ شود که بر اساس آن، از تعدادی از نامزدها که تناسب بیشتری با ۱۰ شاخص ذکر شده داشته باشند، برای ارائه چارچوب برنامه ه­ای خود در مدیریت شهری و گفت و گو با اعضای منتخب، دعوت بعمل می آید.

در این اطلاعیه تاکید شده است که در نهایت، پس از استماع نظرات تمامی نامزدهای نهایی و بحث و بررسی در مورد هر یک، تصمیم­گیری برای انتخاب شهردار انجام خواهد شد.  

منتخبان ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران به منظور بهره مندی از نظرات مردم بخصوص صاحب نظران در این حوزه، از شهروندان خواسته اند برای ارائه نظرات و پیشنهادات از امروز پنجشنبه مورخ ۱۷ تیر تا روز سه شنبه ۲۲ تیرماه به نشانی اینترنتی www.shorayeetelaf.com مراجعه کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha