۱۰۱ هزار متر مربع فضای بهداشتی درمانی در غرب خراسان رضوی ایجاد شد

سبزوار- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: ۱۰۱ هزار مترمربع فضای بهداشتی و درمانی در شهرستان‌های زیر پوشش این دانشگاه در غرب خراسان رضوی، طی هشت سال گذشته ساخته شده است که یک رکورد محسوب می‌شود.

دکتر علیرضا مسلم روز جمعه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا اظهار داشت:۶۱ هزار متر مربع از این فضاهای بهداشتی و درمانی در حوزه علوم پزشکی سبزوار احداثی و ۴۰ هزار مترمربع بهسازی کامل بناهای موجود بوده است.

وی با اشاره به اینکه طرح تحول سلامت شاخص‌های حوزه بهداشت ودرمان را ارتقا دارد، تصریح کرد: ساخت ۱۰۱ هزار متر مربع فضای بهداشتی درمانی در شرایطی محقق شد که در بازه زمانی سال‌های ۸۴ تا ۹۲ حدود هشت هزارو ۷۵۰ مترمربع به فضاهای بهداشتی و درمانی علوم پزشکی سبزوار افزوده شده بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: افزایش مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی از ۳۷ به ۴۹ مورد، پایگاههای بهداشتی از ۲۸ به ۳۲ مورد و احداث پنج پایگاه سلامت شهری و چهار مرکز خدمات جامع سلامت درمان بستر، برخی از اقدامات این دانشگاه در راستای توسعه خدمات بهدداشتی و درمان بوده است.

دکتر مسلم افزود: همچنین اکنون هزار و ۱۰۰تخت بیمارستانی در بیمارستانها و مراکز درمانی زیر پوشش این دانشگاه وجود دارد که این تعداد در مقایسه با سال۹۲ که ۵۷۱ تخت بود، حدود ۲ برابر افزایش را نشان می دهد.

وی ادامه داد: توسعه زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی یکی از دستاوردهای طرح تحول سلامت در طول سال‌های گذشته بوده است.

۳۷ مرکز بهداشتی و درمانی، ۱۹۴ خانه بهداشت و ۶ بیمارستان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت شهرستان‌های جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد در غرب استان خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha