۱۷ تیر ۱۴۰۰،‏ ۰:۱۵
کد خبرنگار: 2082
کد خبر: 84396980
۱ نفر

برچسب‌ها

آمریکا:هفتمین دور مذاکرات وین با ایران برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن انتظار دارد هفتمین دور مذاکرات در مورد توافق هسته‌ای ایران برگزار شود.

شبکه خبری الجزیره همچنین به نقل از وزارت خارجه آمریکا گزارش داد که واشنگتن از میزبانی ایران از هیات طالبان اطلاع دارد و نقش همسایه‌های افغانستان در آینده را درک می‌کند.

اعلام وزارت خارجه آمریکا مبنی بر آمادگی برای برگزاری هفتمین دور مذاکرات وین در راستای بازگشت واشنگتن به توافق هسته‌ای در حالیست که آلمان نیز نسبت به بازگشت به میز مذاکرات در وین اعلام آمادگی کرده است.

راینار بروئل سخنگوی وزارت خارجه آلمان گفت که برلین آماده بازگشت به میز مذاکرات در وین است و انتظار دارد ایران بدون تاخیر این پیشنهاد را بپذیرد.

پیشتر نیز سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره زمان از سرگیری دور بعدی مذاکرات وین درخصوص احیای برجام تصریح کرد که روند گفت‌وگوها فراتر از مذاکرات رسمی وین جریان دارد و نشست کمیسیون مشترک هم در زمان مناسب منعقد خواهد شد.

پیتر استانو روز چهارشنبه در نشست خبری از بروکسل گفت: همانطور که می‌دانید نماینده عالی (جوسپ بورل) نقش هماهنگی برجام را برعهده دارد و او با هماهنگی مشارکت کنندگان اقدام و تصمیم‌گیری می‌کند لذا هر زمان که اعضا درباره ازسرگیری مذاکرات توافق کردند، گفت‌وگوها آغاز می‌شود.

وی اضافه کرد: همانطور که می دانید این یک روند ادامه‌دار است و گفت‌وگوها و تعاملات دیپلماتیک فراتر از مذاکرات رسمی در وین جریان دارد.

هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان روز سه شنبه گذشته در مورد از سرگیری مذاکرات هسته ای با ایران که از ماه آوریل در وین پایتخت اتریش آغاز شده است، گفت: من فکر می کنم ما در هفته های آینده به آن‌ نقطه (اهداف مذاکرات) خواهیم رسید.

مذاکرات برجام پس از ۶ دور گفت‌وگوهای فشرده و مستمر در وین، به مراحل پایانی نزدیک شده است.

در  آخرین نشست کمیسیون مشترک برجام در وین که دو هفته پیش برگزار شد، هیات ها ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت های صورت گرفته برای احیای برجام، بار دیگر بر عزم و جدیت خود برای پیگیری روند گفت‌وگوها با هدف یافتن راه حل‌هایی برای چند موضوعی که هنوز حل و فصل نشده اند تاکید کردند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha