آرژانتین به دنبال سنت‌شکنی در خاک برزیل؛ پس از ۲۸ سال قهرمان شو

تهران- ایرنا- آرژانتین بعد از قهرمانی در کوپا آمریکای سال ۱۹۹۳ دیگر هیچوقت رتبه نخست این مسابقات را به دست نیاورده است.

به گزارش ایرنا، تیم ملی فوتبال آرژانتین با عبور از سد کلمبیا در ضربات پنالتی به فینال جام ملت‌های آمریکای جنوبی موسوم به کوپا آمریکا صعود کرد و حریف برزیلِ میزبان شد. دیدار نهایی باید روز یکشنبه به انجام برسد.

آلبی سلسته برای پنجمین بار در هفت دوره اخیر و برای سومین مرتبه در چهار دوره اخیر مسابقات موفق شد به دیدار نهایی راه پیدا کند. آنها بعد از قهرمانی در سال ۱۹۹۳، دیگر هیچوقت در هیچ تورنمنت معتبری در سطح بزرگسالان از جمله کوپاامریکا موفق به قهرمانی نشده‌اند و ۲۸ سال از این ماجرا می‌گذرد.

پس از سال ۱۹۹۳ که آلبی سلسته در دیدار نهایی کوپا با نتیجه ۲ بر یک و با ۲ گل گابریل باتیستوتا از سد مکزیک گذشت و چهاردهمین جام قهرمانی را بالای سر برد این تیم موفق شده در سال‌های ۲۰۰۴، ۲۰۰۷، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ به دیدار نهایی صعود کند اما به ترتیب مقابل تیم‌های برزیل، برزیل، شیلی و شیلی شکست خورده و دستش به جام پانزدهم نرسیده است. جالب است که سه باخت از چهار شکست مذکور در ضربات پنالتی رقم خورده است.

آرژانتین در صورت شکست برزیل می‌تواند برای اولین بار در خاک این کشور عنوان قهرمانی را به دست بیاورد. در پنج کوپای قبلی به میزبانی برزیل، آلبی سلسته هیچوقت به فینال نرسیده بود و در تمام ادوار برزیل به عنوان نخست دست پیدا کرده بود. حالا لیونل اسکالونی و شاگردانش به دنبال خرق عادت هستند.

آرژانتین تا به حال ۱۴ عنوان قهرمانی و ۱۴ عنوان نایب قهرمانی را در کوپا آمریکا به خود اختصاص داده و در صورت رسیدن به جام پانزدهم در کنار اروگوئه صاحب بیشترین مقام قهرمانی خواهد شد. برزیل هم تا به اینجا ۹ بار فاتح این مسابقات شده است.

آرژانتین به دنبال سنت‌شکنی در خاک برزیل؛ پس از ۲۸ سال قهرمان شو

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha