۱۶ تیر ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۵۰
کد خبرنگار: 3134
کد خبر: 84396360
T T
۳ نفر

برچسب‌ها

رتبه ورزش نابینایان استان سمنان ۹ پله ارتقا یافت

سمنان- ایرنا- معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: فعالیت‌های ورزشی مجازی نابینایان در سال گذشته باعث شد رتبه کشوری هیات نابینایان و کم‌بینایان استان سمنان به از ۲۳ به ۱۴ ارتقا یابد.

به گزارش ایرنا، مجید محمدی روز چهارشنبه در نشست مجمع عمومی هیات ورزشهای نابینایان و کم بینایان استان سمنان در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان این استان ابراز داشت: تداوم فعالیت‌ هیات‌های استان سمنان در گرو همدلی و همراهی است.

وی افزود: مجامع عمومی هیات‌ها باید به موقع برگزار شود تا با شنیدن نظرات و پیشنهادات سطح ورزش استان ارتقا یابد.

محمدی بیان کرد: هزینه‌های هیات نابینایان و کم‌بینایان استان در سال ۹۹ به تناسب سال‌های قبل قابل قبول بود.

معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: لازم است هیات نابینایان و کم‌بینایان استان سمنان در زمینه آموزش داوران اهتمام بیشتری داشته باشد.

هیات نابینایان استان سمنان آماده میزبانی است

رئیس هیات نابینایان و کم‌بینایان استان سمنان نیز در این مجمع گفت: استان سمنان آمادگی کامل برای میزبانی مسابقات شطرنج در دامغان و شاهرود و گلبال در شهرستان سمنان را دارد.

عباس دربان گفت: نابینایان باید در حفظ تحرک و جهت‌یاب کوشا و فعال باشند تا با حضور در جامعه به زندگی مستقل برند.

وی افزود: در سال ۹۹ مسابقات ورزشی مانند همیشه نبود اما با فعالیت‌های مجازی آمادگی ورزشی نابینایان و کم‌بینایان استان را حفظ کردیم.

رئیس هیات نابینایان و کم‌بینایان استان سمنان گفت: پیشنهاداتی در خصوص فعالیت‌های ورزش در خانه ویژه نابینایان از هیات استان سمنان به فدراسیون ارائه شد و فدراسیون نابینایان و کم‌بینایان با آن موافقت کرد و بخشی از بندهای آن را جهت اجرا به استان‌های مختلف فرستاد.

دربان ابراز داشت: در راستای استعدادیابی تلاش‌های زیادی شد و به هیات‌های شهرستان‌ها برای برگزاری مسابقات و جذب دانش‌آموزان مدارس استثنایی تاکید شد.

 رئیس هیات نابینایان و کم‌بینایان استان سمنان گفت: کلاس‌های آموزشی مانند شطرنج در فضای مجازی سال گذشته برگزار شد و ۲ برنامه آموزشی نیز برای سال ۱۴۰۰ پیش بینی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha