مالیات مطمئن و پایدارترین منبع تامین مالی دولت است

یزد - ایرنا - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان یزد با اشاره به هفته فرهنگ مالیاتی گفت: مالیات مطمئن ترین، سالم ترین و پایدارترین منبع تامین مالی برای دولت‌هاست.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، علی نمازی به مناسبت روز مالیات ( ۱۶ تیرماه) افزود: در شرایط کنونی تحریم و کاهش درآمدهای نفتی از اصلی ترین منابع درآمدی دولت و عاملی مهم در ایجاد عدالت اقتصادی به شمار می رود.

وی خاطر شان کرد: پرداخت مالیات از مهمترین عوامل رشد و توسعه جامعه محسوب و موجب رونق اقتصادی، تحقق عدالت اجتماعی، افزایش خدمات و عمران و آبادانی جامعه می شود.

نمازی یادآور شد: مالیات یک نوع هزینه اجتماعی است که شهروندان پرداخت می‌کنند تا دولت‌ها بتوانند وظایف مندرج در قانون اساسی را در جهت توسعه اقتصادی محقق کنند.

وی خواستار ترویج فرهنگ پرداخت مالیات شد و گفت: اگر ایجاد امنیت، رفاه اجتماعی و گسترش خدمات از مزایای پرداخت مالیات تلقی شود، پس باید با فرهنگ سازی مناسب، مردم را از مزایای پرداخت مالیات آگاه کرد تا آنها مالیات را جزیی از بدهی خود به دولت دانسته و به موقع  پرداخت کنند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی یزد با بیان اینکه مالیات موجب رونق اقتصادی، تحقق عدالت اجتماعی و افزایش خدمات و عمران و آبادانی می شود، اظهار کرد: ۱۶ تیرماه « روز مالیات»   و آغاز هفته فرهنگ مالیاتی، جلوه ای از همت و اراده برای آبادانی، رفاه، توسعه و پیشرفت این مرز و بوم از طریق تحقق درآمدهای مالیاتی است.

در تقویم ایران حدود ۱۲۰ عنوان در مورد موضوعات مختلف روز، هفته و دهه نامگذاری شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha