‌امام‌جمعه یزد: تقویت اقتصاد مقاومتی عامل پیروزی در برابر تحریم است

یزد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد مقاومتی نشدن اقتصاد را عامل آسیب‌پذیری کشور در برابر تحریم دشمنان علیه نظام و انقلاب دانست و گفت: برای برون‌رفت از مشکلات باید اقدام مناسب در این مورد صورت گیرد.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی روز چهارشنبه در نشست شورای راهبردی سپاه الغدیر استان به  ضرورت توجه به مشکلات اقتصادی اشاره کرد و افزود: در ایران باید بین اقتصاد و تجارت تفاوت قایل بود.

وی اضافه کرد: در ایران به جای اقتصاد قوی، تجارت کالاهای خارجی وجود دارد در چنین شرایطی گروه های مافیا در بخش‌های مخلتف واردات و صادرات ایجاد می‌شود.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان یزد ادامه داد: اقتصاد به معنی قصد و برنامه‌ریزی برای معیشت و رفع مشکلات مردم موضوعی است که باید مورد توجه باشد و اقتصادمان به گونه‌ای شود که در برابر حوادث، تحریم‌ها و فشارها آسیب نبیند و بلایای طبیعی و سایر خطرها نتواند آن را نابود کند.

امام‌جمعه شهر یزد با اشاره به اینکه این نوع اقتصاد نیاز به توسعه فعالییت شرکت های دانش‌بنیان دارد، اظهار کرد: تا زمانی که دانش اقتصاد و مقاومت را در کشور تقویت نشود، نمی‌توان در عرصه‌های اقتصادی فعالیت کرد، باید همه برای تحقق اقتصاد مقاومتی همت و تلاش کنند.

ناصری خاطرنشان کرد: در سال‌های مختلف در ارتباط با تولید و توزیع اقلام ،مشکلات در جامعه فراوان بود و دلیل آن هم نبود اقتصاد مناسب و به جای آن گسترش فعالیت  های تجاری ر مدیریت مالی کشور است هرچند تاکنون اقداماتی در این مورد صورت گرفته است  ولی کافی نیست.

وی با بیان اینکه زیربنای کشور در تمامی حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و موارد دیگر، آموزش است گفت: تا زمانی که آموزش از کودکستان شروع نشود و فرزندانمان را متدین تربیت نکنیم،  فعالیت‌هایی که در طول سال انجام می‌دهیم از بین می‌رود.

ناصری بیان کرد: هرقدر برنامه‌های فعلی ما قوی تر باشد نهایتا می‌توان پنج هزار نفر جوانان را تحت پوشش قرار داد ، اما اگر به بحث تحول در حوزه آموزش و پرورش ورود کنیم، می‌توان سالانه بر روی چند میلیون نفر از کودکان در کشور کار فرهنگی و دینی انجام داد.

وی افزود: اگر دولت جدید بحث ایجاد تحول در آموزش و پرورش را مورد توجه قرار ندهد و آموزش به همین صورتی که هست ادامه یابد به هیچ عنوان نمی‌توان جلوی ایجاد مشکلات فرهنگی و اجتماعی را در جامعه گرفت.

از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت استان یزد  تاکنون ۳۲۰ نفر در اقشار مختلف بسیج سازماندهی شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha