تکمیل دانشکده پرستاری مهاباد به ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

مهاباد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: تکمیل ساختمان دانشکده پرستاری مهاباد برای بهره برداری کامل از آن به ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

جواد آقازده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ساختمان این دانشکده که پیش از این قرار بود تبدیل به دانشکده پیراپزشکی شود هم اکنون از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است و در صورت تامین اعتبار لازم برای تکمیل آن امسال مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی افزود: برخی نواقص آن به خصوص در تهیه انشعابات به مشارکت شهرداری نیازمند است که با تامین اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه و اختصاص آن به شهرداری می شود این نواقص تکمیل شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی تاکید کرد: این دانشکده پرستاری با توجه به فضای خوبی که از آن برخوردار است، قادر به پذیرش جدود سه هزار دانشجوست که امیدواریم با تکمیل و بهره برداری از آن این امر میسر شود.

به گزارش ایرنا، دانشکده پرستاری مهاباد برای نخستین بار، در سال ۱۳۹۸ با ظرفیت ۲۵ نفر از طریق کنکور سراسری در رشته پرستاری دانشجو جذب کرد؛ در این دانشکده هم اکنون ۷۵ دانشجو در ساختمان بهورزی شبکه بهداشت و درمان این شهرستان مشغول به تحصیل هستند.

به گفته مسوولان این دانشکده در صورت جذب دانشجو در سال تحصیلی جاری ۴۰ نفر دیگر به این تعداد افزوده خواهد شد که امکان جذب آنها در مکان فعلی امکان پذیر نبوده و باید هرچه زودتر ساختمان این دانشکده افتتاح و دانشجویان به آن منتقل شوند.

مراحل تاسیس این دانشکده در ۶ هزار متر مربع مساحت از جمله بخش‌های سالن اجتماعات، ۱۵ اتاق ویژه اساتید، ۱۰ کلاس درس، سالن مطالعه و مخزن کتاب، انتشارات، امور اداری، آموزشی و مالی، انبار، سایت رایانه، نمازخانه و آمفی تئاتر به اتمام رسیده است و نیازمند تجهیز و محوطه سازی است.

این ساختمان در مرحله اول مقرر شده بود تا دانشکده علوم اجتماعی باشد اما با پیگیری انجام شده به ساختمان پیراپزشکی و درنهایت به مجتمع عالی سلامت و دانشکده پرستاری تغییر یافت.

مهاباد قطب درمانی جنوب آذربایجان‌غربی محسوب می‌شود و در حال حاضر ۲ بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی دولتی و ۹۶ تختخوابی تامین اجتماعی در حال احداث است.

هم‌اکنون سه دانشکده فعال پرستاری در استان آذربایجان‌غربی در شهرستان‌های بوکان، خوی و ارومیه وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha