یازدهمین دور جشنواره بین المللی فیلم پکن برگزار می شود

تهران- ایرنا- یازدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم پکن از ۲۳ تا ۳۰ مرداد برگزار می شود و فیلمسازان سراسر جهان می توانند آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از شینهوا، «گونگ لی» یکی از سرشناس ترین چهره های سینمای چین در جهان، ریاست هیات داوران بخش مسابقه جشنواره با عنوان جایزه «تیان تان» (معبد آسمان) را بر عهده خواهد داشت.  

جشنواره فیلم پکن از سال ۲۰۱۱ با هدف گسترش همکاری سینماگران چینی با بزرگان سینمای جهان کار خود را آغاز کرده و با توجه به بازار پر رونق سینمای چین نیز تا کنون با استقبال خوبی در جهان روبرو شده است.  

در سال های اخیر جشنواره های بین المللی فیلم چین به صحنه ای برای حضور فعال فیلمسازان ایرانی تبدیل شده و این سینماگران توانسته اند در جشنواره های بین المللی فیلم پکن و شانگهای بارها برنده جایزه شوند.

فیلم های ایرانی برای سه سال متوالی جایزه تیان تان جشنواره فیلم پکن را از آن خود کردند. «گلاب آدینه» در سال ۲۰۱۷ در هفتمین جشنواره بین المللی فیلم پکن برای بازی درخشان در فیلم «آبجی» موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر زن شد. مینا ساداتی برای بازی در فیلم «تابستان داغ» در سال ۲۰۱۸ یعنی در هشتمین جشنواره بین المللی فیلم پکن هم موفق شد جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن را از آن خود کند و فروغ قجابگلی بازیگر «تهران، شهر عشق» نیز عنوان بهترین بازیگر زن نهمین جشنوارۀ بین المللی فیلم پکن در سال ۲۰۱۹ را کسب کرد.

همچنین فیلم ایرانی «قصر شیرین» ساخت سید رضا میرکریمی سال ۲۰۱۹ در جشنواره فیلم شانگهای جام طلایی و دو جایزه بهترین کارگردان و بهترین بازیگر مرد جشنواره را از آن خود کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha