۱۷ تیر ۱۴۰۰،‏ ۰:۳۹
کد خبرنگار: 2923
کد خبر: 84395937
۰ نفر

برچسب‌ها

بسته خبرهای کوتاه خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- دستگیری کلاهبردار ازدواج موقت، پیدا شدن جسد یک جوان در سد تبارک قوچان، ثبت ملی یک اثر تاریخی بجستان، تولید ماهی در سد شهید رجایی مه‌ولات، ازدواجهای دانشجویی در تربت‌حیدریه و کشف چهار دستگاه استخراج رمز ارز در بردسکن برخی از خبرهای کوتاه روز جهارشنبه در خراسان رضوی هستند.

مشهد- قاضی شعبه ٧٧۵ ویژه فضای مجازی دادسرای مشهد از شناسایی و بازداشت فردی خبر داد که با سوء استفاده از یک برنامه جعلی اینترنتی برای ازدواج موقت، اقدام به کلاهبرداری و خالی کردن حسابهای بانکی شهروندان می‌کرد. قاضی واحدیان گفت: این فرد ۲۴ ساله با همکاری پلیس فتا در یکی از شهرستانهای استان خراسان رضوی دستگیر و با قرار قانونی تحویل زندان شد. بدافزار ازدواج موقت توسط این کلاهبردار طراحی و در گروهها و کانالهای مختلف فضای مجازی تبلیغ می‌شد. متهم با دسترسی به پیامکهای بزه‌دیدگان، از موجودی حساب آنان مطلع شده و پس از وارد کردن اطلاعات کارت در نرم‌افزار توسط خود بزه‌دیده، موجودی حساب را بطور کامل تخلیه می‌کرد. 

قوچان- مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی قوچان گفت: پس از ۲۴ ساعت عملیات جستجو، جسد بی‌جان یک مرد جوان غرق‌ شده در سد تبارک این شهرستان پیدا شد. حسنعلی ولی‌زاده در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: این شهروند ۱۸ ساله حوالی عصر دیروز در پی شنا در منطقه ممنوعه سد تبارک غرق‌ شد. پس از اطلاع همراهان او گروههای امداد و نجات سازمان آتش‌نشانی به منطقه اعزام شدند. عملیات جستجو عصر دیروز و صبح امروز صورت گرفت اما به دلیل پیدا نشدن جسد، گروه غواصی آتش‌نشانی مشهد نیز با تجهیزات بیشتر عازم قوچان شد. سد تبارک در ۱۵ کیلومتری قوچان و این شهر در ۱۳۷ کیلومتری شمال مشهد قرار دارد.

بجستان- مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی گفت: خانه تاریخی احمدنژاد واقع در شهر بجستان این استان به شماره ۳۳ هزار و ۳۹ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد. سیدجواد موسوی روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: این اثر تاریخی در روستای جزین بخش مرکزی و ۲۳ کیلومتری جنوب غربی بجستان مربوط به اواخر دوره قاجار و اوایل عصر پهلوی در شمار خانه‌های اعیانی این روستا می‌باشد که نامش نیز برگرفته از اسم آخرین مالک آن یعنی احمدنژاد است. استقرار اتاقهای متعدد در اطراف حیاط، ایوان بلند، تزیینات و گچبریهای پیشانی ایوان، گچبری و تزیینات هندسی زیبا در دو طرف ایوان، بادگیر چهارطرفه، آجرکاریها و گره چینی از ویژگی‌های خاص این اثر تاریخی هستند.

مه‌ولات - مدیر جهاد کشاورزی مه‌ولات از صید چهار تن ماهی کپور و آمور از سد شهید رجایی در روستای دوغ‌آباد این شهرستان خبر و ادامه داد: پنج هزار و ۳۰۰  قطعه بچه‌ماهی ۱۰۰ گرمی تابستان پارسال در این سد رها و صید آنها اخیرا آغاز شد که تا پایان تیر ماه جاری ادامه دارد. هادی ساربان روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا هدف این اقدام را افزایش تولید آبزیان، ایجاد اشتغال، غنی‌سازی آب جهت مصارف کشاورزی و استفاده بهینه از منابع آبی اعلام و بیان کرد: همچنین امسال ۲۹ هزار  قطعه بچه‌ماهی کپور در ۲۵ استخر ذخیره آب مه‌ولات رهاسازی شد که پیش‌بینی می‌شود حاصل آن تولید ۲۲ تن گوشت باشد. فیض‌آباد، مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مه‌ولات در ۲۱۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد. 

داورزن- رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی داورزن از تصویب ۹ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال از محل اعتبارات متوازن و استانی امسال برای نخستین بار به منظور ساخت پایگاه اطلاع‌رسانی گردشگری این شهرستان خبر داد و گفت: پایگاه اطلاع‌رسانی گردشگری در ورودی شهر داورزن به منطور جذب بیشتر گردشگران و بهره‌مندی آنها از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و فرهنگی این خطه فعال خواهد شد. محمد عبدالله‌زاده ثانی افزود: داورزن با بهره‌مندی از آثار تاریخی و طبیعی فراوان، قرار گرفتن در مسیر جاده باستانی ابریشم، جاده اصلی تهران - مشهد و عبور سالانه ۲۵ میلیون مسافر و زائر بارگاه مطهر حضرت امام رضا (ع) شرایط مناسبی برای جذب گردشگر دارد. داورزن ۱۵۰ اثر تاریخی، طبیعی و معنوی دارد که ۶۸ مورد آن در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است. مرکز شهرستان ۲۱ هزار نفری داورزن در ۳۱۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد. 

تربت‌حیدریه- مسوول دفتر نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه گفت: ۲۰۰ ازدواج دانشجویی پارسال در مراکز آموزش عالی این شهرستان ثبت شد. حجت‌الاسلام حسین صافدل روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا ازدواج دانشجویی را از مهمترین برنامه‌های نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها دانست و افزود: ازدواجهای دوره دانشجویی پایداری بیشتری دارند و بهترین سن برای ازدواج ۱۸ تا ۲۵ سال است که بهار جوانی بوده و همراه با شادابی و نشاط می‌باشد. ۱۰ هزار دانشجو در دانشگاههای دولتی، علوم پزشکی، آزاد اسلامی و فرهنگیان تربت‌حیدریه تحصیل می‌کنند. 

کاشمر- فرمانده انتظامی کاشمر از دستگیری یک متهم به کلاهبرداری با استفاده از یک نرم‌افزار جعلی در این شهرستان خبر داد. سرهنگ حسین احمدی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در پی شکایت تعدادی از فروشندگان و کسبه که با مراجعه به پلیس فتا مدعی شدند با رسید جعلی از آن‌ها کلاهبرداری شده است و با پیگیری کارشناسان پلیس فتا مشخص شد شخصی با مراحعه به فروشگاه پس از خرید کالا با ارائه رسید بانکی جعلی در تلفن همراه خود مدعی می‌شود که وجه کالا به حساب فروشندگان واریز شده است. وی افزود: با اقدامات فنی و علمی صورت گرفته و شناسایی متهم در یکی از مناطق شهرستان پس از هماهنگی‌های قضایی گروهی از کارشناسان پلیس به آدرس مورد نظر مراجعه و متهم را دستگیر کردند. فرمانده انتظامی کاشمر گفت: متهم در مواجهه با مستندات و مدارک کارشناسان پلیس فتا به جرم خود اعتراف کرد. وی از فروشندگان خواست؛ سامانه پیامکی حساب های بانکی خود را همواره فعال کنند تا با واریز یا برداشت از حساب، با دریافت پیامک از طرف بانک مربوطه از انجام عملیات بانکی مورد نظر اطمینان حاصل کنند و دقت داشته باشند که پیامک ارسالی از سرشماره بانک مربوطه باشد و موجودی حساب خود را با دستگاه کارتخوان، موبایل بانک یا اینترنت بانک بررسی کنند تا در دام کلاهبرداران قرار نگیرند.

بردسکن- فرمانده انتظامی بردسکن از کشف چهار دستگاه استخراج رمز ارز دیجیتال و تجهیزات مربوط به آن در این شهرستان خبر داد. سرهنگ محمود مختاری روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ماموران پلیس امنیت عمومی به همراه نماینده اداره برق یک منزل مسکونی در اطراف شهر را شناسایی و با هماهنگی قضایی وارد محل شده و در بازرسی از آن چهار دستگاه استخراج رمزارز دیجیتال و تجهیزات مربوط به آن کشف کردند. وی با بیان اینکه یک فرد متخلف در این زمینه دستگیر شده است افزود: کارشناسان ارزش محموله کشف شده را سه میلیارد و ۲۰۰میلیون ریال برآورد کردند. سرهنگ مختاری ادامه داد: با توجه به قطع مکرر برق از شهروندان می خواهیم پلیس را از وجود دستگاههای استخراج رمزارزهای دیجیتال مطلع کنند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha