حوزه هنری زنجان از ظرفیت مساجد برای گسترش هنر مردمی استفاده می‌کند

زنجان - ایرنا - رییس حوزه هنری استان زنجان گفت: تلاش می شود، از ظرفیت‌های معنوی مساجد در برگزاری هنر متعهد دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد در رستای پیشرفت و گسترش هنرمردمی بیش از گذشته استفاده شود.

امیر نعمتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حوزه هنری استان زنجان به‌عنوان یکی از نهادهای فرهنگی هنری استان در نظر دارد در راستای پیشرفت و گسترش هنر مردمی فعالیت‌های این دفتر را فقط به گروه‌های تئاتر محدود نکند.

وی اضافه کرد: تشکیل گروه‌های سرود و شعر و برگزاری در مناسبت‌های مختلف فرهنگی مذهبی در سطح شهر، از دیگر فعالیت‌های این دفتر لحاظ شده تا بدین منظور بتوان در تربیت نسل جدیدی و تولید آثار ارزشی قدمی موثر برداشته شودد.

این مسوول ادامه داد: فضاهای معنوی مساجد سطح شهر در شکل‌گیری انقلاب ۵۷ و بسیاری از رویدادهای فرهنگی و ارزشی کشور و استان به ظرفیت مساجد به‌عنوان بهترین پایگاه مردمی برای پیشبرد و ارتقای اهداف هنر دینی و اسلامی و انقلابی نقش اساسی و تأثیرگذارداشته که این مکان ها در تربیت نسل جوان و هنرمند متعهد اثر گذاری لازم دارند.

وی اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در راستای پیشگیری از ابتلا به این بیماری با ممنوعیت برگزاری برنامه‌های تجمعی، در اجرای تمرینات و فعالیت‌های این دفتر وقفه‌ای به وجود آمده بود که با توجه به مساعد شدن شرایط، نخستین نشست هم‌اندیشی سرپرست گروه‌های دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد جهت هماهنگی اهداف و برنامه‌های پیش‌ِ رو در سال جاری، برگزار شد.

این مسوول ادامه داد: مسجد همواره خاستگاه بسیاری از حرکت‌ها و خیزش‌های جوانان بوده و هست و حوزه هنری زنجان در برگزاری همایش تئاتر بچه‌های مسجد به دنبال کشف، جذب، پرورش و تربیت نسل جدیدی از هنرمندان نوجوان و جوان است تا به واسطه آن به تولید آثار نمایشی فاخر و ارزشی پرداخته شود.

وی خاطر نشان کرد: نخستین همایش تئاتر مردمی بچه های مسجد سال گذشته مبتنی بر رعایت پروتکل های بهداشتی در استان برگزار شد که بر این اساس مساجد و افراد علاقه مند، شناسایی و جذب شدند و هر گروه با حضور یکی از اساتید و هنرمندان با تجربه تئاتر با متون از پیش تولید شده در مساجد تمرین های خود را آغاز کردند.

به گفته این مسوول، باتمامی مشکلات و فراز و فرودها در نهایت ۱۱ گروه نمایش آماده شدند و  بیش از ۷۰ نفر از گروه های هدف در رده های مختلف به  ایفای نقش پرداختند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha