بیش از ۱۴ میلیارد تومان به حساب شهرداری‌های خراسان جنوبی واریز شد

بیرجند - ایرنا - مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی گفت: در سه ماه نخست سال جاری از محل مالیات وصول شده در استان ۱۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به حساب ۱۰ شهرداری‌ استان پرداخت شده است.

جعفر احسانی‌مهر روز چهارشنبه ضمن تبریک فرارسیدن ۱۶ تیرماه روز مالیات و آغاز هفته فرهنگ سازی مالیاتی به رسانه‌ها اعلام کرد: همچنین در این مدت ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به حساب شهرداری بیرجند واریز شده که میانگین ماهانه حدود چهار میلیارد تومان بوده است.

وی بیان کرد: از محل مالیات وصول شده در استان در بازه زمانی سه ماه گذشته ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به حساب دهیاری‌ها و روستاهای فاقد دهیاری استان واریز شده است.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی با اشاره به واریز ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به حساب مناطق عشایری استان اظهار داشت: همچنین امسال یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای توسه ورزش مدارس، ورزش همگانی، فدراسیون بین المللی ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی، ورزش روستایی و عشایری، ورزش بانوان و زیرساخت‌های ورزشی به ویژه در حوزه معلولان و جانبازان به حساب وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مربوطه واریز شده است.

احسانی مهر افزود: واریز ۲۰۰ میلیون تومان برای تأسیس و توسعه واحدهای آموزشی مورد نیاز در مناطق کمتر توسعه یافته به حساب وزارت آموزش و پرورش نیز از دیگر مواردی بود که از محل منابع مالیات وصول شده در استان انجام شد.

وی تصریح کرد: اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی سعی کرده است در سال ۱۳۹۹ از تمامی بسترها برای حمایت و همراهی با فعالان اقتصادی استان استفاده کند.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی عنوان کرد: سال گذشته ۵۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از جرایم مالیاتی قابل بخشش، در بازه‌های زمانی مختلف بخشیده شده است.

وی یادآور شد: همچنین در این مدت ۲۴۶ میلیارد تومان در بخش‌های مختلف مربوط به عملکرد سال ۱۳۹۸ به مؤدیان مالیاتی معافیت اعطا شده است.

احسانی مهر افزود: پارسال حدود ۱۵ میلیارد تومان بدهی مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی که به نحوی از سایر دستگاه‌های دولتی مطالبات داشته‌اند، تهاتر و تسویه شده است.

وی بیان کرد: ۲۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان از مالیات مازادی که توسط مؤدیان مالیاتی پرداخت شده، به ایشان استرداد شده است.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی تاکید کرد: با توجه به حساسیت و اهمیت این موضوع، به موجب قانون حداکثر ظرف مدت سه ماه بایستی این مبالغ به ایشان مسترد گردد و ما در استان خراسان جنوبی سعی کرده‌ایم میانگین این زمان را به حدود یک ماه کاهش دهیم.

وی اظهار داشت: با عنایت به آسیب‌های وارده ویروس کرونا به بسیاری از مشاغل استان و پیگیری‌های صورت گرفته در این خصوص، سهم درآمدهای مالیاتی این افراد ۲ درصد کاهش یافته است.

احسانی مهر عنوان کرد: اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی سعی کرده با همکاری و همراهی سایر دستگاه‌های اجرایی استان، ضمن دعوت از سرمایه‌گذاران فعال استان برای جذب منابع مالیاتی آنها به منظور توسعه استان و شهرستان‌های محل فعالیت، گام مهمی برای توسعه بخش‌های مختلف بردارد و بدون شک همراهی رسانه‌های استان برای تبیین این موارد مهم می‌تواند نقش بسیار مؤثری در سرعت بخشی به فرایندهای رشد و توسعه ایفا کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha