۹۱.۶ درصد خانوارهای روستای شوط از گاز طبیعی بهره می‌برند

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی گفت: ۹۱.۶ درصد از خانوارهای روستایی شهرستان شوط از گاز طبیعی بهره مند شده اند.

علیرضا شیخی روز چهارشنبه در گفت و با خبرنگاران با بیان اینکه ۴۸ روستای شهرستان شوط به شبکه گاز سراسری متصل هستند، افزود: از پروژه گازرسانی به ۶ روستای محور شریف‌آباد، تاکنون چهار روستا گازدار شده‌ و ۲ روستای شریف‌آباد و کردکندی در دست گازرسانی هستند که پیش بینی می‌شود تا هفته دولت به مرحله بهره‌برداری برسند.

وی ادامه داد: فقط هفت روستای بالای ۲۰ خانوار در این شهرستان باقی مانده که گازرسانی به آنها نیز در مرحله مطالعاتی قرار دارد.

به گفته مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی، گازرسانی در بخش شهری شهرستان شوط تقریبا به اتمام رسیده و هم اکنون حفره های خالی در حال گازرسانی است که از حدود ۸۰ درصد پیشرفت برخوردار است.

وی همچنین با اشاره به پروژه‌های گازرسانی به واحدهای صنعتی و مصرف کنندگان عمده این شهرستان نیز اعلام کرد: واحدهای مرغداری سرور مافی، پرورش بوقلمون احمدی، مرغداری ویژه،  مرغداری نوک طلا و ایجاد خط ۸ اینچ و ۱۶۰ میلیمتری از سه راهی پلدشت تا شهرک صنعتی شوط پروژه‌های در دست اجرا برای گازرسانی به مصرف کنندگان عمده شهرستان شوط است.

آذربایجان غربی تا پیش از دولت یازدهم، یکی از استان های کم برخوردار در حوزه گازرسانی بود ولی هم اکنون به استانی نسبتاً برخوردار تبدیل شده است.

همه این آمار و ارقام در ارتقای رفاه روستاییان و افزایش رضایتمندی آنان از خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت نمود یافته است که می تواند در توسعه روستاها با محوریت مردم، بسیار مثمرثمر باشد.

هم اینک استان آذربایجان‌غربی با بیش از ۱۴ هزار کیلومتر شبکه‌گذاری گاز طبیعی بیش از یک میلیون مشترک گاز دارد و هزار و ۱۲۳ روستای آن از نعمت گاز طبیعی برخوردار است.     

آذربایجان‌غربی به دلیل شرایط جغرافیایی کوهستانی یکی از مناطق سخت در بحث گازرسانی محسوب می‌شود که دولت تدبیر و امید به نحو شایسته ای خدمات خود را در تمام مناطق مختلف در این استان گسترش داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha