امام‌جمعه یزد: تداوم شیوع کرونا نباید سبب تضعیف مسایل معنوی شود

یزد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه شهر یزد گفت: تداوم شیوع ویروس کرونا که عامل بیماری کووید ۱۹ در جامعه است نباید سبب تضعیف ترویج مسایل فرهنگی و ارتباطات معنوی در بین آحاد مردم و جوانان شود.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی سه‌شنبه شب در شورای اقامه نماز استان که با رعایت نکات بهداشتی برگزار شد، افزود: باید با اقدام مناسب و برنامه‌ریزی درست حتی در این شرایط کرونایی، ارتباطات معنوی و مذهبی را تقویت کرد و نباید اجازه داد که این امور مهم دینی و اجتماعی و اسلامی کمرنگ شود.

وی با بیان اینکه دشمنان به دنبال تضعیف اعتقادات و مسایل معنوی در بین مردم هستند، ادامه داد: در شرایطی که با شیوع کرونا روبرو هستیم ،بسیاری از کسب و کارها خسارت دید و بسیاری از فعالیت‌های مذهبی و اجتماعی کمرنگ شد و جای آن را فضاهای مجازی گرفت. 

امام‌جمعه شهر یزد در ادامه برگزاری برنامه‌های معنوی و اقامه نمازجمعه و سایر امور ارزشی و انقلابی را یکی از برکت های عظیم انقلاب اسلامی ذکر کرد و یادآور شد: نمازجمعه در این سال‌ها همواره کانون فعالیت‌ها و خدمات ارزشمند دینی و سیاسی و اجتماعی بود که باید همچنان حفظ شود.

به گفته ناصری یزدی ، گسترش امور فرهنگی و مذهبی با رعایت نکات بهداشتی و توجه به نسل جوان برای تقویت بنیان‌های مذهبی جزو برنامه‌های مهمی است که همه باید در قبال آن بیش از گذشته احساس تکلیف کنند که این کار از جمله رسالت های مهم دینی و ملی محسوب می‌شود.

همچنین محمد علی طالبی استاندار یزد در این نشست با اشاره به آثار و برکت نماز در بخش‌های مختلف جامعه و جوانان گفت: در بافت‌ شهرهای جدید در مناطق مختلف فضاهای مذهبی، فرهنگی و اجتماعی دیده نمی‌شود که باید در این زمینه نیز اقدام مناسب  صورت گیرد.

در این نشست که بیشتر اعضای شورا به صورت ویدئو کنفرانس حضور داشتند، برنامه‌ریزی‌ برای بزرگداشت سالروز اقامه اولین نمازجمعه در پنجم مردادماه ارایه شد و وضعیت نمازخانه‌های بین راهی و مساجد در حال ساخت در مسیرهای جاده‌ای استان بررسی شد.

نمازجمعه در شرایط عادی و قبل از شیوع کرونا در ۲۸ پایگاه عبادی و سیاسی یزد از جمله ۲۴ شهر و هفت روستای پرجمعیت استان اقامه می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha