گم شدن معادن کذب و غیر واقعی است

تهران- ایرنا- معاون سابق امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت ضمن تکذیب اخبار منتسب به وی در خصوص گم شدن معادن، از سواستفاده و تحریف مصاحبه اخیر خود خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از وزارت صمت، به دنبال انتشار مشکوک برخی شایعات در خصوص طرح بزرگ آزادسازی ۶ هزار معدن غیرفعال از طریق برگزاری بزرگترین مزایده سراسری کشور، معاون سابق امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن اعلام اینکه استفاده از تیتر گم شدن ۷ هزار و ۵۰۰ معدن به واقع تحریف سخنان وی و نوعی شیطنت رسانه‌ای بوده اظهار داشت: بحث گم شدن معادن امری کذب و غیر واقع بوده و در این خصوص استفاده از چنین تیتری توسط رسانه‌ها در انتشار سخنان من اقدامی غیر حرفه‌ای است. بنابراین،ضمن تکذیب چنین موضوعی حق خود را در جهت هرگونه پیگیری حقوقی محفوظ می‌دانم.

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی نیز روز گذشته طی گفت‌وگویی با تشریح ابعاد گسترده طرح عظیم آزادسازی معادن غیرفعال کشور، ضمن گلایه از انتشار شایعات و محتواهای خلاف واقع، از آمادگی این معاونت در جهت شفاف‌سازی و رفع ابهامات کارشناسان، صاحب نظران، دلسوزان و اصحاب رسانه خبر داده بود.

معلوم نیست تقلیل دستاوردهای بزرگ حوزه معدنی وزارت صمت در فضای فعلی کشور از چه ناحیه‌ای و با چه اهدافی صورت می‌گیرد. قابل توجه است که در طول مراحل اجرای این طرح بیشترین مخالفت‌ها از ناحیه تعداد معدودی از افراد صورت می‌گرفت.

این افرادمحدوده‌ها و پهنه‌های معدنی را طی چندین سال به صورت راکد و غیرفعال درآورده و به نوعی سرمایه‌های طبیعی و خدادادی کشور را که می‌توانند ضمن اشتغال‌زایی گسترده جوانان زمینه تأمین مواد اولیه واحدهای تولیدی را فراهم کنند، بلوکه و محبوس کرده بودند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha