شبکه جوانان برای شناسایی مدیران توانمند در کرمان فعال شد

کرمان - ایرنا - مسئول شبکه مردمی جوانان انقلاب اسلامی استان کرمان گفت: جوانان این استان با تشکیل شبکه‌ای مردم‌نهاد برای اجرای منویات بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مقام معظم رهبری و همچنین شناسایی، تربیت و معرفی مدیران جوان جهادی در این استان فعال شدند.

رامین عبدلی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون در حال شناسایی و معرفی نیروهای توانمند برای ساختار شهرستان‌های استان کرمان هستیم که شبکه جوانان را علاوه بر مرکز استان، با تمامی توان در شهرستان‌ها نیز راه‌اندازی شود.

مسئول شبکه مردمی جوانان انقلاب اسلامی استان کرمان که زیرنظر ستاد امربه معروف و نهی از منکر فعالیت دارد اظهار داشت: این مدیران جوان جهادی در استان کرمان طی برگزاری دوره‌های مختلف مرتبط و بررسی شرایط شناسایی و از حضورشان در رشد و توسعه شهرستان‌های استان بهره گرفته می شود.

عضو مجمع جوانان استان کرمان در ادامه یادآور شد: همچنین شبکه جوانان در حوزه مطالبه‌گری اجتماعی نیز ورود کرده‌ و با تشکیل زیرشاخه‌های آسیب‌های اجتماعی، گروه‌های جهادی و پرونده‌های مطالبه‌گری، مراکز نیکوکاری را با همکاری حامیان و بانیان آن احداث یا در این زمینه همکاری می‌کنند.

وی با اشاره به وظیفه فرهنگی و تربیتی شبکه جوانان استان کرمان گفت: در این زمینه تشکیل مراکز رسانه‌ای، هیات‌های دانش‌آموزی، مراکز مشاوره، بانوان و فضای مجازی در دستور کار قرار دارد. 

عبدلی با اشاره به ورود جوانان به حوزه سیاسی و بصیرتی استان کرمان هم گفت: در این خصوص می‌توان به برگزاری همایش ها، تقویت روابط عمومی، رصد و بررسی فضای مجازی اشاره کرد که در این زمینه موثرترین اقشار شناسایی می‌شوند تا از این ظرفیت برای توسعه استان بهره برداری شود.

وی اضافه کرد: شبکه جوانان استان کرمان در حوزه علمی و پژوهشی با آسیب شناسی، بررسی و تحلیل در اندیشکده جوانان، ضمن تدوین نقشه راه و چشم انداز، راهکارهای علمی، بومی و منطقه‌ای خود را برای رفع چالش‌های فراروی استان ارائه می‌کنند.

عبدلی با تاکید بر اینکه مقوله اقتصادی و معیشتی با توجه به شرایط فعلی یکی از مهمترین حوزه فعالیت‌های جوانان تلقی می‌شود تصریح کرد: در این زمینه جوانان با راه اندازی کارگاه‌ها با توجه به ظرفیت‌های بومی، شرکت‌های تعاونی، صندوق‌ها و ایجاد مشاغل خرد در پی رفع اساسی مشکلات قشر محروم جامعه در استان کرمان هستند.
 
مسئول شبکه مردمی جوانان انقلاب اسلامی استان کرمان افزود: این شبکه در عملیاتی کردن بیانیه گام دوم انقلاب و با رویکرد صدور این بیانیه به سایر نقاط جهان ، با استفاده از ظرفیت جوانانِ دلسوز و انقلابی و توجه به ظرفیت‌ها و منابع مادی و انسانیِ مستعد در تربیت مدیران تراز انقلاب با تمام توان پای کار قرار دارد.

عبدلی همچنین از تمامی جوانان علاقه مند استان کرمان برای فعالیت داوطلبانه و ارزشمند با هدف تلاش بر مبنای اجرای بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب دعوت کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha