امام‌جمعه یزد: زمینه حضور نخبگان در عرصه اقتصادی بیشتر فراهم شود

یزد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شهر یزد گفت: باید زمینه مناسب فعالیت بیشتر و حضور موثر نخبگان در بخش‌های اقتصادی جامعه فراهم شود.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی روز سه‌شنبه در نشستی با مدیران شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری یزد افزود: تفکر، تعهد و تخصص سه محور اصلی آموزش است که باید در جامعه به نحو مناسب جاری و استفاده شود.

وی با اشاره به ضرورت حمایت جدی و عملی مسوولان از نخبگان جوان و افراد دلسوز در حوزه‌های مختلف به خصوص امور فرهنگی و اقتصادی ادامه داد: برای تحقق این مهم ابتدا زمینه‌سازی و جلب مشارکت است که تاکنون اقدام شده و باید این موضوع بیشتر پیگیری شود.

امام‌جمعه یزد اظهار کرد: حضور نخبگان در بخش‌های مختلف و بهادادن به نقش و دیدگاه آنها برای برون‌رفت از مشکلات به خصوص نیروهای جوان فداکار و متدین امری ضروری است و فرصت آن باید توسط متولیان امر در جای جای استان فراهم شود.

ناصری به شعار سال و نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری و موضوع تولید و اشتغال که خیلی اهمیت دارد ،اشاره کرد و گفت: اگر تولید و اشتغال در کشور بر اساس توصیه‌های مقام معظم رهبری در جامعه نهادینه شود بخش عمده مشکلات و ناهنجاری‌ها رفع می‌شود.

همچنین رییس پارک علم و فناوری یزد با قدردانی از همراهی و همکاری مسوولان با نیروهای نخبه و جوانان اندیشمندگفت: حضور شخصیت‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در پارک یکی از برنامه‌های این نهاد است که فعالیت‌های شرکت‌های زیر مجموعه را در جامعه نشر و اشاعه بدهند. 

محمدمهدی لطفی افزود: پارک علم و فناوری یزد در این ۲ دهه بیش از هزار شرکت راه‌اندازی و از آنها حمایت کرد و هم‌اکنون ۳۵۰ شرکت در پارک فعالیت دارد  و گسترش آن و حمایت از  نخبگان برای تحقق اهداف جدی پیگیری می‌شود.

در این نشست مسایل و مشکلات به خصوص در حوزه علمی و فرهنگی استان مطرح و بررسی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha