امام‌جمعه یزد: تشکل‌های مهدوی به بحث ازدیاد جمعیت ورود کنند

یزد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد موضوع کاهش جمعیت و پیر شدن جمعیت ایران را یک کودتای خزنده ذکر کرد و گفت: لازم است تشکل‌های مهدوی به این موضوع بیش از گذشته ورود کنند.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله محمدرضا ناصری روز سه‌شنبه در جلسه شورای مهدویت استان  بر ازدیاد جمعیت و تولید نیروی انسانی اشاره کرد و افزود: ما در همه حوزه‌ها اعم از اعتقادی و صنعتی و فرهنگی نیاز به نیروی انسانی جوان داریم و لازم است همه تشکل‌های اثرگذار از جمله تشکل‌های مهدوی به این موضوع و فرهنگ سازی در مورد آن ورود کنند.

وی  با اشاره به اینکه کاهش جمعیت یک کودتای خزنده است ادامه داد: اگر روند رشد جمعیت به همین شکل پیش برود ۲۰ سال آینده جمعیت کشور ما پیر می‌شود و این موضوع یک مسئله جدی است و این امر کاهش جمعیت شیعیان را به دنبال خواهد داشت.

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه تشکل‌های مهدوی باید روی شعار سال کار و عمل به توصیه های مقام معظم رهبری و اجرای آن در استان باید اقدام لازم داشته باشند بیان کرد: یاوران حضرت مهدی(عج) هم به لحاظ تعداد و هم به لحاظ اعتقادی باید تقویت شوند.

ناصری گفت: اگر می‌خواهیم مهدی یاور داشته باشیم باید اول مهدی باور تربیت کنیم و این موضوع می‌طلبد که در بحث آموزش مربیان و معلمان ورود جدی شود و ضروری است فعالیت های فرهنگی و هنری در این موضوع بیش از قبل در استان صورت گیرد .

 راه‌اندازی رشته‌های تخصصی مهدویت در حوزه علمیه، تشریح فعالیت‌های تشکل‌های مهدوی، حضور گسترده در فضای مجازی به توصیه امام جمعه یزد، ایجاد گروه‌های مجازی تشکل‌های مهدوی، ضرورت توجه جدی آموزش و پرورش به بحث مهدویت از جمله مباحث مطرح شده در این نشست بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha