پروژه پیاده‌سازی دانش BIM در منطقه آزاد اروند بهره‌برداری شد

آبادان - ایرنا - از پروژه پیاده سازی دانش BIM (مدل سازی اطلاعات ساخت) روز سه شنبه در منطقه آزاد اروند رونمایی شد.

به گزارش ایرنا معاونی فنی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند سه‌شنبه در این آیین گفت: برای اجرای این پروژه با مدت قرارداد ۱۰ ماه، ۶ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

فالح صفایی افزود: دانش BIM یکی از جدیدترین راهبردها و فناوریهای ارائه شده در عرصه ساخت و ساز و است، این فرآیند از طریق شبیه سازی یک پروژه ساخت و ساز با ابعاد گوناگون در مراحل مختلف در محیط مجازی باعث ایجاد المان‌های ساختمانی با کارایی بهتر شده است.

وی اظهار داشت:  BIM به نقشه‌ها، ویژگی و مشخصات منحصر به فردی اضافه می‌کند که سبب می‌شود هر یک از اجزای طراحی شده، علاوه بر دارا بودن ماهیت فیزیکی و سه بعدی، آرایه ای از اطلاعات مربوط به وظایف و فعالیتهای مختلف مدیریت ساخت را به همراه خود داشته باشد.

صفایی بیان کرد: این اطلاعات مربوط به کل چرخه حیات محصول، شامل مرحله مطالعات توجیهی، طراحی مفهومی، مطالعات مرحله اول و دوم، تدارکات، ساخت و نصب، راه اندازی و دوره بهره برداری تا پایان عمر محصول است.

معاون فنی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: این پروژه مربوط به انجام خدمات پژوهشی استقرار سیستم مدل سازی اطلاعات ساختمان است که با مشارکت دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه تهران به انجام رسیده است.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) است که در محل تلاقی ۲رودخانه اروند و کارون واقع است. 
این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت‌های مناسب نظیر حمل و نقل جاده‌ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha