۶۳۸ میلیارد ریال سهم لارستان از بودجه ۱۴۰۰

لارستان- ایرنا- معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان گفت: مجموع اعتبارات اختصاص یافته در بودجه سال ۱۴۰۰ در قالب هزینه ای ، تملک و دارایی و سرمایه ای استانی، سه درصد نفت و قانون استفاده متوازن از امکانات کشور در این شهرستان ۶۳۸ میلیارد ریال است.

جلیل حسنی روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: مجموع اعتبارات امسال در این شهرستان در حوزه های مختلف نیز نسبت به سال قبل ۶۵ درصد رشد یافته است.

وی تصریح کرد: از این میزان اعتبارات تخصیص یافته نیز ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان سهم اعتبارات تملک دارایی های استانی، ۱۹ میلیارد و ۲۳۸ میلیون تومان سهم اعتبارات ۳ در صد نفت و گاز و ۳۳ میلیارد و ۸۸۰ میلیون تومان سهم قانون استفاده متوازن از امکانات کشور(توازن)به این شهرستان اختصاص‌ یافته است.

او گفت: بر اساس مصوبات شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان فارس، این اعتبارات برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام این شهرستان با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۵ درصد توزیع خواهد شد.

وی بیان کرد: این اعتبارات برای اجرای بیش از ۱۷۵ طرح نیمه تمام عمرانی، زیربنایی و خدماتی در شهرستان لارستان تعریف شده است.

او افزود: این اعتبارات در سر فصل های امور عمومی، برق، طرح هادی روستایی، پوشش فرستنده های رادیویی و تلویزیونی،آموزش و پرورش، نوسازی مدارس، دین و مذهب، آموزش فنی و حرفه ای و مهارت آموزی، میراث فرهنگی، ورزش وتفریحات،کشاورزی و منابع طبیعی، محیط زیست، دفاعی و امنیتی ، امور عشایر، بنیاد شهید، بحران، بهزیستی، انرژی، صنعت و معدن و غیره هزینه می شود.، صنعت و معدن هزینه خواهد شد.

حسنی  یادآور شد: این اعتبارات برای اجرای ۱۷۴ طرح نیمه تمام عمرانی، زیربنایی، خدماتی و غیره در شهرستان لارستان تعریف شده است.

معاون استاندار فارس با تاکید بر اینکه مدیریت بهینه، جلوگیری از فرسایشی شدن اقدامات و نظارت مستمر از الزامات روسای ادارات در جذب اعتبارات شهرستان است؛ تصریح کرد: هنر مدیران شهرستان در این است که حداکثر استفاده را از اعتبارات و امکانات محدود موجود داشته باشند.

فرماندار ویژه شهرستان لارستان با تاکید بر اینکه مدیریت بهینه، جلوگیری از فرسایشی شدن اقدامات و نظارت مستمر از رسالت‌های مهم مدیران اداره‌های مختلف این شهرستان برای جذب اعتبارات است و هنر مدیران این است که حداکثر استفاده را از اعتبارات و امکانات محدود و موجود ببرند.

حسنی، همچنین با اشاره به گستردگی شهرستان لارستان، جمعیت بالای ۲۳۰ هزار نفری و برخورداری از پنج بخش و بیش از ۱۵۰ روستا خواستار توجه بیش از پیش مسوولان استان فارس برای تخصیص اعتبارات بیشتر به این منطقه شد.

شهرستان لارستان به مرکزیت لار در فاصله ۳۷۸ کیلومتری جنوب شیراز واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha