گوشت مورد نیاز بازار کرمانشاه با فعالیت کشتارگاه بیستون تامین می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار شهرستان کرمانشاه با اشاره به وقفه ایجاد شده در روند فعالیت کشتارگاه بیستون، گفت: گوشت مورد نیاز مردم کرمانشاه در بازار تامین می‌شود و اختلالی در این زمینه ایجاد نخواهد شد.

به گزارش ایرنا، «فضل الله رنجبر» روز چهارشنبه در نشست بررسی مشکلات کشتارگاه بیستون که در محل فرمانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: اختلافاتی بین کشتارگاه بیستون و اتحادیه قصابان وجود داشت که منجر به ایجاد اختلال در روند فعالیت کشتارگاه شده بود.

وی افزود: بر اساس تصمیم نشست امروز مقرر شد که اتحادیه قصابان و کشتارگاه بیستون به منظور روانسازی توزیع گوشت در بازار هماهنگی لازم را با یکدیگر انجام دهند.

فرماندار کرمانشاه توضیح داد: براساس تصمیمات اتخاذ شده دام های سبک استان در کشتارگاه ماهیدشت و دام های سنگین در کشتارگاه بیستون ذبح خواهند شد.

رنجبر با تاکید بر اینکه بر روند ذبح و توزیع گشت قرمز در سطح شهرستان کرمانشاه نظارت دقیق خواهد شد، گفت: با کمک دستگاه قضایی با عواملی که در روند توزیع گوشت در بازار اخلال ایجاد کنند، قاطعانه برخورد خواهد شد.

به گزارش ایرنا، مدیران کشتارگاه بیستون و اتحادیه قصابان بر سر قرار داد استفاده از چربی های اضافه گوشت گاو و گوساله و اعضای داخلی دام با یکدیگر اختلاف نظر داشتند که قرار شد پیمانکار فعلی تا پنج ماه آینده همچنان به روند فعالیت خود برای استفاده از چربی ادامه دهند.

چربی‌های اضافه و مضر حاصل از ذبح دام در کوره آب و برای صنایع صابون سازی مورد استفاده قرار می گیرد اما مدیران کشتارگاه صنعتی بیستون در نشست امروز مدعی بودند که بخشی از این چربی ها به صورت غیر قانونی وارد بازار می شود.

شهرستان کرمانشاه بیش از یک میلیون نفر از جمعیت ۲ میلیون نفری استان را در خود جای داده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha