۹ شهرستان مازندران در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند

ساری - ایرنا - وضعیت کرونایی مازندران بر اساس ارزیابی جدید سامانه ماسک متعلق به وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با تغییر رنگ پنج شهر دیگر به قرمز وخیم‌تر شده است.

به گزارش ایرنا ، سامانه ماسک تازه ترین ارزیابی اش را که قرار است از ۱۷ تیر ماه اعمال شود ، امروز سه شنبه منتشر کرده است. طبق این ارزیابی هم اکنون ۹ شهرستان از ۲۲ شهرستان مازندران در وضعیت قرمز قرار دارند.

پیش از این مازندران چهار شهرستان شامل چالوس ، آمل ، محمود آباد و قائمشهر با رنگ بندی قرمز داشت که در ارزیابی جدید شهرستان های نور ، نوشهر  ، ساری ، بابل و سوادکوه هم به آنها اضافه شده است.

علاوه بر این ، رنگ کرونایی زرد تمامی ۹ شهرستان های مازندران هم طی سه روز گذشته به قرمز یا نارنجی تغییر یافته است.

بدترین شرایط کرونایی طی ۷۲ ساعت گذشته طبق ارزیابی جدید سامانه ماسک مربوط به شهرستان نوشهر است که به صورت پرشی از رنگ زرد به قرمز تغییر وضعیت داده است.

رنگ زرد شهرستان های بابلسر ،  فریدونکنار ، سیمرغ ، جویبار ، میاندرود ، گلوگاه ، کلاردشت و عباس آباد هم به نارنجی تبدیل شده است.

 هم اکنون ۱۳ شهرستان مازندران در رنگ بندی نارنجی قرار گرفته اند در حالی که تا سه روز پیش تعداد مناطق دارای رنگ نارنجی استان ۹ شهرستان بود.

طبق ارزیابی جدید سامانه ماسک ، از ۱۲ تیر ماه تاکنون تنها وضعیت کرونایی شهرستان های سوادکوه شمالی ، نکا ، بهشهر ، تنکابن و رامسر تغییری نداشته و نارنجی باقی مانده است.

بر اساس تقسیم بندی که ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا برای مدیریت و اجرای محدودیت های کرونایی انجام داد، شهرستان های کشور به رنگ بندی های کرونایی شامل چهار رنگ قرمز، نارنجی ، زرد و آبی علامت گذاری می شوند که بر اساس همین الگو نیز مشمول محدودیت ها خواهند بود. 

رنگ زرد در فرهنگ ستاد مقابله با کرونا به معنای خطر متوسط محسوب می شود. مناطقی که بیشتر از بین چهار تا ۶ نفر از میان هر یکصد هزار نفر بیمار کووید ۱۹ بستری به صورت روزانه داشته باشند با وضعیت زرد تعریف می شوند. رنگ نارنجی به معنای وضعیت کرونایی پرخطر است. آمار روزانه بستری بیشتر از ۶ نفر از میان یکصد هزار نفر جمعیت ، آن منطقه را در وضعیت نارنجی تعریف می کند. وضعیت قرمز یا خیلی پرخطر  نیز به شرایطی اطلاق می‌شود که در یک شهر از هر صدهزار نفر، دست‌کم ۱۰ نفر روزانه به علت ابتلا به کرونا  در بیمارستان بستری شوند. 

تغییر رنگ بندی کرونایی مازندران در حالی است که طی ۷۲ ساعت گذشته آمار بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بستری در بیمارستان های استان دو برابر شده است.

طبق آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل هم اکنون بیش از یکهزار بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha