خیز برزیل برای ۲ رقمی شدن؛ پنج سال بدون شکست برای شاگردانِ تیته

تهران- ایرنا- برزیل آخرین بار در کوپا آمریکای سال ۲۰۱۶ شکست خورد و پس از آن در ۱۲ بازی به هیچ تیمی نباخته است.

به گزارش ایرنا، تیم ملی فوتبال برزیل در چارچوب مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های کوپا آمریکا موفق شد با نتیجه یک بر صفر از سد پرو بگذرد و به عنوان اولین تیم به فینال جام ملت‌های آمریکای جنوبی صعود کرد. تک گل این دیدار به وسیله لوکاس پاکتا در دقیقه ۳۵ به ثمر رسید. او مانند بازی قبل روی پاس نیما موفق به گلزنی شد.

حالا قهرمان دوره قبل در سال ۲۰۱۹ بار دیگر به فینال رسید تا بیست و یکمین حضور در دیدار نهایی را تجربه کند. پیش از این ۱۱ باخت و ۹ برد در دیدارهای فینال برای برزیل رقم خورده است و باید دید آنها این بار چه کار خواهند کرد.

نکته جالب توجه این است که سلسائو در پنج فینال اخیر خود در کوپاآمریکا همیشه برنده بوده و طعم شکست را نچشیده است. آنها آخرین بار در سال ۱۹۹۵ که مسابقات در اروگوئه به انجام می‌رسید در فینال شکست خوردند و دستشان به جام قهرمانی نرسید.

خیز برزیل برای ۲ رقمی شدن؛ پنج سال بدون شکست برای شاگردانِ تیته

آخرین باخت برزیل در کوپاآمریکا به سال ۲۰۱۶ و دیدار آخر مرحله گروهی برمی‌گردد. جایی که آنها با یک گل به پرو باختند و در همان مرحله حذف شدند. پس از آن سلسائو در ۱۲ دیدار به میدان رفتند و آمار ۹ برد و سه تساوی را بر جای گذاشتند. باید دید آنها پس از فینال رکورد خود را به عدد ۱۳ می‌رسانند یا پس از حدود پنج سال شکست می خورند.

دیگر پای فینال فردا(چهارشنبه) صبح مشخص خواهد شد. جایی که تیم‌های آرژانتین و کلمبیا باید به مصاف یکدیگر بروند. مسابقه فینال در روز شنبه ساعت ۴:۳۰ دقیقه صبح به وقت تهران برگزار می‌شود.

خیز برزیل برای ۲ رقمی شدن؛ پنج سال بدون شکست برای شاگردانِ تیته

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha