۶۰ هزار دلار آمریکایی قاچاق در فرودگاه امام خمینی (ره) کشف شد

شهرری ـ ایرنا ـ مدیرکل تعزیرات حکومتی شهرستان‌های استان تهران، گفت: ۶۰ هزار دلار آمریکایی قاچاق از یک مسافر در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) کشف و ضبط شد.

احمد جعفری نسب روز سه شنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: ارزش ارز قاچاق کشف شده پنج میلیارد و ۵۳۷ میلیون و ۵۲۰ هزار ریال برآورد شده است که براساس قانون فرد متخلف باید ۲ برابر ارزش آن یعنی ۱۱ میلیارد و ۷۵ میلیون و ۴۰ هزار ریال جریمه نقدی پرداخت کنند.

وی در خصوص دستگیری این قاچاقچی ارز نیز افزود: فرد متخلف در زمان عبور از دستگاه ایکس ری توسط پلیس فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) شناسایی و بازداشت شده است.

این مسئول ادامه داد: عزم اداره تعزیرات حکومتی شهرستان های استان تهران در مبارزه با کالای قاچاق و حمایت از تولید داخلی و هرگونه قانون شکنی جدی بوده و با متخلفان قاچاق در شهرستان های استان تهران برخورد می‌شود.

 جعفری نسب با بیان اینکه بیشترین تعداد انبارهای استان تهران و حتی کشور در شهرستان ری قرار دارد، تاکید کرد: کار نظارت و پایش انبارهای این شهرستان کار سختی است که توسط گشت‌های مشترک اداره تعزیرات حکومتی، اداره صمت و اتاق اصناف انجام می‌ شود.

 این مسئول اضافه کرد: اداره تعزیرات حکومتی شهرستان ری در جهت مبارزه با قاچاق کالا و کنترل بازار روزانه پنج تیم بازرسی به اصناف، انبارها، کارخانه‌ها و مراکز تولیدی اختصاص داده است که به صورت مستمر و هماهنگ اقدام به بازرسی می‌کنند.

 شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب پایتخت واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha