چابک سازی زیربنای تشکیل دولت کارآمد است

خمین - ایرنا - رئیس دانشکده علوم قرآنی خمین گفت: چابک سازی و کاهش فرآیندهای اداری زیربنا و نخستین گام برای تشکیل دولت کارآمد و فساد ستیز است.

« احمد امیدوار » روز پنج‌شنبه در گفت و گو با ایرنا درباره رویکرد دولت سیزدهم افزود: دولت جدید برای عمل به وعده‌ها باید در گام نخست خود قوانین و آئین نامه‌هایی که در نظام ادارای مانند یک مانع بزرگ عمل می کنند را حذف کند.
رئیس دانشکده علوم قرآنی خمین با اشاره به اینکه کسی که می خواهد با فساد مبارزه کند باید دارای سابقه درخشانی در این مبارزه باشد، گفت: کارنامه عملی آقای رییسی در قوه قضاییه اراده جدی ایشان برای مبارزه با فساد را نشان می دهد.
امیدوار با اشاره به سخنان رئیس جمهوری منتخب در مورد ضرورت شایسته سالاری در زمینه انتخاب اعضای دولت سیزدهم، اظهار داشت: فساد محصول عدم شفافیت است و انتصاب مدیران پاکدست براساس مولفه شایسته سالاری زمینه ساز شفافیت خواهد بود. 
وی تاکید کرد: استفاده از نخبگان دانشگاهی در سیستم مدیریتی و اداری کشور زمینه شایسته سالاری را در قوه مجریه فراهم می‌کند.
رئیس دانشکده علوم قرآنی خمین گفت:  دولت سیزدهم برای تحقق دولت کارآمد، توانمند و و قوی باید به دور از نگاه های خطی و جناحی افراد شایسته و توانمند را به کار گیرد.
وی تاکید کرد: دولت سیزدهم برای مبارزه گسترده با فساد باید از مدیرانی که عزم جدی برای مبارزه با فساد دارند، استفاده کند.
رئیس دانشکده علوم قرآنی خمین یادآور شد: مبارزه با فساد در قوه مجریه انجام می شود و جای برخورد با  مفسدان در قوه قضائیه است.  

سید ابراهیم رئیسی در انتخابات ۲۸ خرداد با کسب بیشترین آرا به‌عنوان سیزدهمین رئیس جمهور ایران از سوی مردم انتخاب شد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha