ملی‌پوش شطرنج: کرونا روند تمریناتم را کُند کرد

تهران - ایرنا - دختر ملی‌پوش شطرنج ایران با اشاره به در پیش بودن مسابقات جهانی این رشته گفت: در دور گذشته مسابقات نتیجه بسیار خوبی را کسب کردم اما کرونا روند پیشرفتم در این رشته را کند کرد.

به گزارش ایرنا،  جام جهانی شطرنج ۲۰۲۱ از ۱۹ تیر به میزبانی سوچی روسیه آغاز خواهد شد و نمایندگان ایران در تاریخ ۱۷ تیر، تهران را به مقصد سوچی ترک خواهند کرد.  پرهام مقصودلو، پویا ایدنی، محمدامین طباطبایی، احسان قائم مقامی، ساراسادات خادم الشریعه و مبینا علی نسب به عنوان نماینده های ایران در این مسابقات دست به مهره خواهند شد.

«مبینا علی‌نسب» در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به حضور مجدد خود در این رقابت‌ها اظهار داشت: در دور گذشته که سال ۲۰۱۸ برگزار شد توانستم نتایج خوبی کسب کنم.

وی افزود: من نخستین بار بود که در رقابت‌های جام جهانی شرکت می کردم اما بهترین عملکرد را داشتم و توانستم در ۲ بازی به برتری برسم اما برابر ماریا موزیچوک قهرمان سابق جهان با نتیجه ۱.۵ بر نیم شکست خوردم.  

ملی‌پوش شطرنج زنان ایران ادامه داد: در این دوره از مسابقات تجربه لازم را دارم و می توانم عملکرد بهتری از خود به نمایش بگذارم.

وی افزود: اهداف بلندی در شطرنج داشتم اما متاسفانه از اسفند سال ۱۳۹۸ روند تمریناتم کند شد و این به خاطر شیوع ویروس کرونا بود.

علی نسب اظهار داشت: از آن زمان تا کنون مسابقه حضوری نداشتم و این کار را سخت کرده است. اما تمام تلاشم این است که بتوانم نتیجه خوبی را کسب کنم.  

دختر شطرنج‌باز ایران با اشاره به تغییر مدیریت در فدراسیون شطرنج گفت: باید منتظر بمانیم تا تامینی بتواند اقدامات لازم را در فدراسیون انجام دهد. یکی از مطالبات ما استخدام مربی خارجی است و امیدوارم شرایطی فراهم شود که فدراسیون بتواند یک مربی با دانش خارجی را استخدام کند.

وی افزود: استخدام این مربی می تواند به رشد شطرنج ایران کمک کند. البته مربیان داخلی نیز توانمند هستند و تا زمان استخدام مربی خارجی ما باید با مربیان فدراسیون کار کنیم البته این مربیان نیز علم لازم را برای آموزش شطرنج‌بازها دارند.  

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha