۱۲۱ پروژه ورزشی در خراسان شمالی  نیمه کاره است

بجنورد- ایرنا- معاون پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی گفت: در حال حاضر ۱۲۱ پروژه ورزشی نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی ۳۰ تا ۷۰ درصد در این استان نیمه کاره است.

محمد فرحی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای تکمیل پروژه های نیمه تمام ورزشی در استان خراسان شمالی حدود یکهزار و ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که بیش از ۹۰۰ میلیارد ریال آن صرفا مربوط به سالن ۶ هزار نفری است.
وی اضافه کرد : سالن ۶ هزار نفری شهر بجنورد به عنوان یک پروژه ملی ورزشی حدود ۱۲ سال قبل در دست اجرا قرار گرفت که هم اکنون با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و که باید با هماهنگی استانی و ملی این اعتبار تامین شود.
به گفته وی ۷۰ درصد از اعتبار این پروژه از محل بودجه ملی و ۳۰ درصد در تعهد استان قرار دارد که در صورت تامین به موقع مالی این پروژه بزرگ ورزشی نیز می تواند در سال آینده به بهره برداری برسد.
 معاون اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی اظهارداشت : در سفر مدیرکل توسعه اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان قرار شد تا ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای نصب سقف آن اعتبار اختصاص یابد که با این بودجه بخشی از کارها انجام می شود.
تکمیل ۶۱ پروژه ورزشی در هشت ساله اخیر
فرحی اظهارداشت : در هشت ساله دولت یازدهم و دوازدهم در این استان ۶۱ پروژه ورزشی به پایان رسید به طوری که سرانه فضای ورزشی از ۳۶ سانت در سال ۹۲ به حدود ۶۰ سانت رسید و اعتبار عمرانی ورزشی نیز ۶ برابر بیشتر شد.
به گفته وی در این مدت سالانه ۴۶۸ میلیارد ریال اعتبار عمرانی برای تکمیل پروژه های نیمه تمام ورزشی به استان خراسان شمالی اختصاص داده شد که این اعتبار در دولت قبل حدود ۷۱ میلیارد ریال در سال بود.
معاون اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی افزود : در مجموع در هشت ساله اخیر فضای ورزشی استان اعم از روباز و سرپوشیده از ۳۰۰ هزار متر مربع به ۴۳۱ هزار متر مربع رسید که یک سوم فضای ورزشی استان در این دولت ساخته شد.
وی با اشاره به عقب ماندگی ۴۰ سانتی متری خراسان شمالی در سرانه فضای ورزشی نسبت به میانگین کشوری ابراز امیدواری کرد تا در دولت سیزدهم نیز با رویکرد حمایت از ورزش اعتبار این بخش افزایش یابد تا این عقب ماندگی ها جبران شود.

خراسان شمالی با ۲۵ هزار ورزشکار بیمه شده دارای ۴۵ هیات ورزشی فعال است که ۱۹۷ فضای ورزشی برای ورزشکاران در این استان شمالشرق کشور وجود دارد که ۶۰ درصد آن در دولت یازدهم و دوازدهم ایجاد شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha