ناپایداری جوی و دریایی در هرمزگان ادامه می‌یابد

بندرعباس-ایرنا- معاون اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: ناپایداری جوی و دریایی با ماندگاری سامانه ی فصلی بر روی این استان در برخی مناطق ادامه می‌یابد.

کیانوش عارفی روز سه‌شنبه در این خصوص اظهار داشت: مناطق دریایی هرمزگان با وزش بادهای به نسبت شدید جنوب شرقی (به ویژه از ساعات صبح تا ظهر) مواج خواهد ماند.

وی ادامه داد: طی این مدت اختلال در ترددهای دریایی پیش بینی می شود، موقتا در ساعات بعدازظهر از میزان سرعت باد کاسته خواهد شد و از اواخر شب مجددا وزش باد نسبتاً شدید جنوب شرقی به ویژه در سواحل دریای عمان، پدیده شاخص مناطق دریایی تا ظهر روز چهارشنبه خواهد بود.

معاون اداره کل هواشناسی هرمزگان اضافه کرد: برای مناطق ساحلی نیز در ساعت‌های صبحگاهی افزایش ابر و در ارتفاع‌های شمال و شرق این استان در ساعت های بعدازظهر و شب رشد ابر همراه با رگبار باران و رعد وبرق و افزایش لحظه ای سرعت باد پیش بینی شده است.

عارفی افزود: احتمال تقویت سامانه فصلی در جنوب شرق کشور در بعدازظهر سه شنبه و چهارشنبه و وقوع تگرگ و سیلابی شدن موقت رودخانه های فصلی در نقاطی از شرق و شمال هرمزگان را می‌توان انتظار داشت.

وی گفت:. ساکنان غالب نقاط هرمزگان از فردا (چهارشنبه) افزایش نسبی یک تا ۲ درجه ای دما را انتظار داشته باشند و روزهای پنجشنبه و جمعه افزایش دما در غالب نقاط استان محسوس خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: شناورهای سبک با توجه به نامساعد بودن شرایط دریا از ترددهای دریایی خودداری کنند و تمهیدهاب لازم در بندرها بکارگرفته شود، همچنین با توجه به وقوع بارش های رگباری در ارتفاعات شرقی و شمالی از تردد در حاشیه رودخانه های فصلی و صعود به مناطق مرتفع خودداری شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha