۱۵ تیر ۱۴۰۰،‏ ۹:۲۴
کد خبرنگار: 3113
کد خبر: 84394544
۰ نفر

برچسب‌ها

دستگیری ۸۸۰ کودک فلسطینی در نیمه نخست سال جاری میلادی

تهران-ایرنا- مرکز مطالعات اسرای فلسطین از بازداشت پنج هزار و ۲۶۰ نفر از فلسطینیان در نیمه اول سال جاری میلادی توسط نظامیان اشغالگر صهیونیستی خبر داد و اعلام کرد که از این تعداد ۸۸۰ نفر کودک بودند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از سما نیوز، مرکز مطالعات اسرای فلسطین در گزارشی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در ۶ ماهه نخست سال جاری ۵۲۶۰ فلسطینی را بازداشت کرده است.

بر پایه این گزارش، ۹۲ نفر از بازداشت شدگان زن و ۸۸۰ نفر هم کودک بوده‌اند.

شمار زیادی از بازداشت شدگان در مقابل پرداخت جریمه‌های مالی آزاد شدند اما ده‌ها نفر همچنان در زندان‌های رژیم صهیونیستی اسیر هستند.

رژیم صهیونیستی در این مدت ۱۹ خبرنگار و ۷ نماینده مجلس قانونگذاری فلسطین را هم به اسارت گرفته است.

هم اکنون ۱۳ نفر از نمایندگان ملت فلسطین در زندان‌های رژیم صهیونیستی در بند اسارت هستند.

علاوه بر صهیونیست ها ، تشکیلات خودگردان فلسطین هم فراتر از اختیارات خود اقدام به دستگیری و بعضا ضرب و شتم فعالان مدنی و سیاسی فلسطینی می کند.

اوایل هفته جاری ۲۱ موسسه حقوقی فلسطینی پس از برگزاری نشستی، حملات سرکوبگرانه سرویس‌های امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین به تجمعات اعتراض آمیز فلسطینیان پس از ترور نزار بنات فعال سیاسی فلسطینی را محکوم کردند.

این موسسات استفاده نیروهای امنیتی رسمی و لباس شخصی‌های تشکیلات خودگردان از زور مفرط برای سرکوب اعتراضات در شهرهای کرانه باختری را به شدت محکوم کرده و نسبت به ادامه سرکوب‌های وحشیانه سرویس‌های امنیتی هشدار دادند.

نزار بنات ۴۳ ساله یکی از کسانی بود که در شبکه های اجتماعی به شدت از تشکیلات خودگردان و رئیس آن محمود عباس انتقاد می کرد. وی به گفته خانواده اش اوایل هفته گذشته چند ساعت پس از دستگیری توسط عناصر دستگاه امنیتی فلسطینی به قتل رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha