آمد و رفت دولت‌ها در خدمت به مردم وقفه ایجاد نکند

قم- ایرنا- تولیت آستان حضرت معصومه(س) با بیان این‌که مردم ما درگیر بازی جناحی نیستند، گفت: خدمت به مردم باید مستمر باشد و آمد و رفت دولت‌ها نباید در خدمت وقفه ایجاد کند.

به گزارش شامگاه دوشنبه روابط عمومی آستان مقدس حضرت معصومه(س)، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی در دیدار رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، افزود: ما مدیون مردم هستیم و در قبال این مردم مسئولیت داریم؛ بنابراین اصل مردم هستند و نگاهمان باید خدمت به آنها باشد.

وی اضافه کرد:  اگر کار برای خدا انجام شود و درگیر مباحث جناحی نشویم و از استعدادها و توان خود برای نظام استفاده کنیم، خدا به کارهای ما برکت می‌دهد.

وی بیان کرد: بنیاد مسکن در کشور کارهای خوبی انجام داده و امیدواریم که همه دوستان در عرصه‌هایی که مشغول خدمت هستند خدمتشان را شفاف و خالص برای خدا انجام دهند و از اهل‌بیت(ع) کمک بگیرند.

سعیدی با بیان اینکه اگر کار خود را درست انجام دهیم هم مردم می‌پسندند و هم مورد رضایت خدا است، گفت: کاری که شهید سلیمانی انجام داد این بود که کارهای خود را منحصر به آمد و رفت افراد نکرد و خدا هم نتیجه‌اش را به او داد و همه مردم قدردان زحمات و مجاهدت‌های او بودند.

وی گفت: هر جناحی که خوب کار کند، مردم به او رای می‌دهند و اگر خوب و با صداقت کار کنیم خیلی از حاشیه‌ها و حرف‌وحدیث‌ها هم تمام می‌شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز در این دیدار با بیان اینکه ما در بنیاد مسکن چند کار کلیدی انجام می‌دهیم، گفت: مسکن روستایی را در سراسر کشور دنبال و سالی ۲۰۰ هزار واحد مسکونی را بهسازی و نوسازی می‌کنیم و امسال نیز ۲۰ هزار میلیارد تومان وام مسکن روستایی با کارمزد پنج درصد به مسکن روستایی اختصاص داده‌ایم.

علیرضا تابش اضافه کرد: در شهرها نیز از سال گذشته طرح اقدام ملی مسکن را شروع کردیم که ۵۰ هزار واحد سهم ما شد، به این صورت که زمین را اجاره ۹۹ ساله و وام ۱۵۰ میلیون تومانی با سود بانکی و بازپرداخت ۲۰ ساله می‌دهیم.

به گفته وی، در استان قم ۵۰۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن تقریبا تکمیل شده و ۲ هزار واحد را نیز امروز کلنگ زدیم و خوشبختانه حرکت خوبی در امر مسکن آغاز شده است.

وی یکی از اقدامات دیگر بنیاد مسکن را طرح مسکن محرومین عنوان کرد و گفت: در این طرح ۱۱۰ هزار واحد را در روستاهای سطح کشور شروع کردیم که ۱۰۰ میلیون تومان وام می‌دهیم و ۳۰ میلیون تومان هم کمک بلاعوض انجام می‌شود که بیش از ۵۰ درصد این‌ واحدها تمام شده است و باقی‌مانده نیز تا پایان سال تمام می‌شود.

در ابتدای این دیدار، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم با اشاره به واگذاری زمین برای مسکن روستایی به همراه پرداخت وام با کارمزد پنج درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله، گفت: ما در حال حاضر هیچ مشکلی در زمینه زمین و مسکن روستایی نداریم و به هر فردی که شرایط را داشته باشد زمین و وام تعلق می‌گیرد.

داریوش بلدی، سنددار کردن زمین‌ها و خانه‌های مسکونی روستایی را از جمله کارهای دیگری که در روستاها انجام می‌شود عنوان کرد و گفت: بنیاد مسکن با همکاری اداره ثبت و شورای اسلامی ۷۰ درصد واحدهای مسکونی در روستاهای قم را سنددار کرده و این سند هم مشکلات ملکی را برطرف و هم برای اخذ تسهیلات به روستایی‌ها کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه تمام روستاهای استان طرح هادی دارند و متوسط پیشرفت فیزیکی طرح هادی در روستاهای استان ۶۵ درصد است، افزود: در سال گذشته یک هزار و ۲۰۰ واحد روستایی که بر اثر بارندگی‌ها آسیب دیده بود، وام ۱۵ میلیونی تعمیرات مسکن داده شد و در مجموع با اقداماتی که بنیاد مسکن در روستاها انجام می‌دهد شاهد مهاجرت معکوس به روستاها هستیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha