آیت‌الله شاهچراغی: از نمایندگی ولی فقیه در سمنان استعفا کرده‌ام

سمنان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: متن استعفای خود را از نمایندگی ولی فقیه در استان به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی ارسال کرده‌ام.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید محمد شاهچراغی عصر دوشنبه در دیدار با استاندار ، معاونان و فرمانداران شهرستان‌های استان در دفتر کارش ابراز داشت: در متن استعفای اینجانب که به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی ارسال کرده‌ام ، ذکر کردم که در مدت ۲۰ سال اخیر که افتخار نمایندگی شما را در استان سمنان بر عهده داشتم ، همواره بر سه محور و اصل مهم " رضایت مردم ، وحدت و امر ولایت و رهبری" تاکید نموده و اهتمام داشته ام. 

وی بیان کرد: بنای اسلام متشکل از دو کلمه توحید و وحدت کلمه است که نبود هر کدام از آنها موجب صدمه دیدن اسلام خواهد شد و یکی از امتیازات استان سمنان وحدت است که این وحدت باید همواره حفظ شود.

وی گفت: وحدت راهکار و کلید تحقق وعده‌های حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری منتخب در مورد استان سمنان است.
امام جمعه سمنان اضافه کرد: بنای کار رئیس جمهوری منتخب ، استفاده از تمام نیروهای کارآمد است و خوشبختانه زمینه این امر در استان فراهم می‌باشد.

وی ادامه داد: از خداوند می خواهم با وحدت کلمه بتوانیم مردم را بیش از پیش امیدوار و راضی نگه داریم .
وی افزود: انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا با وجود مشکلات به خوبی برگزار شد و از تلاش‌های شبانه‌روزی تمامی دست اندرکاران استان سمنان در امر انتخابات تقدیر و تشکر می‌کنم.
امام جمعه سمنان بیان کرد: برگزاری انتخابات ، یک عمل صالح است و از خداوند می خواهم این عمل صالح مجریان و دست اندرکاران را به خوبی قبول کند.
آیت‌الله شاهچراغی تصریح کرد: سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از جهاتی کم نظیر بود ، چرا که تاکنون کشور ما انتخاباتی در شرایط کرونا را تجربه نکرده بود .
وی تصریح کرد: کرونا یک مشکل و دل نگرانی در انتخابات بود که به همراه برخی گلایه مندی‌های مردم، موجب دغدغه مندی مسئولان شده بود که می توانست به عنوان یک مشکل جدی در امر برگزاری انتخابات به شمار آید .
آیت الله شاهچراغی افزود: دشمنان خارجی برای ایجاد اخلال در روند انتخابات سنگ تمام گذاشته بودند ، اما با وجود همه مشکلات ، این انتخابات به خوبی برگزار شد و این رخداد موفقیت‌آمیز نتیجه همگرایی و هماهنگی بین مسئولان استان و مردم است.
امام جمعه سمنان یادآور شد: وحدت ایجاد شده میان مردم و مسئولان در گذشته با این قوت و این چنین نبود که خوشبختانه در این دوره ، به خوبی به انجام رسید.
به گفته نماینده ولی فقیه در استان سمنان وحدت کلمه ایجاد شده میان مسئولان استان و به ویژه استاندار با مردم ،نقش موثری در برگزاری خوب انتخابات داشته است.‌
وی تاکید کرد: از مردم و مسئولان استان انتظار دارم که وحدت ایجاد شده را تداوم بخشیده و ادامه دهند و آگاه باشند که بدون اتحاد ، همدلی و وحدت هیچ امری به فرجام نخواهد رسید.
وی تاکید کرد: از فرمانداران استان سمنان انتظار دارم اهتمام خود را به رضایت مردم معطوف داشته و برای جلب رضایت مردم تلاش کنند ، چرا که رضایت مردم ، رضایت خداست و رضایت خداوند متعال ، بزرگترین نعمت است.
امام جمعه سمنان گفت: تا زمانی که اینجانب به عنوان نماینده ولی فقیه در استان مسئولیت دارم در خدمت آحاد مردم و مسئولان استان خواهم بود و تاکنون نیز با هیچ استانداری در طی سالیان گذشته درگیری و اصطکاک پیدا نکرده ام.‌


مشارکت ۵۴ درصدی مردم استان سمنان در انتخابات ۱۴۰۰
استاندار سمنان نیز در دیدار با آیت الله شاهچراغی ، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت:سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا بدون کمترین مشکل و با ۵۴ درصد مشارکت مردم استان برگزار شد.
علیرضا آشناگر تصریح کرد: میانگین مشارکت مردم استان سمنان در انتخابات ۶ درصد بیش از میانگین کشور و خوشبختانه میانگین آرای باطله استان نیز از میانگین کشوری کمتر بود.
وی ادامه داد: به حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی رئیس جمهور منتخب تبریک عرض کرده و امیدواریم بتواند با یاری خداوند مشکلات کشور را برطرف کنند.
وی اضافه کرد: مسئولان تا آخرین لحظه ، کار خود را با جدیت و مسئولیت‌پذیری دنبال خواهند کرد و گرچه برخی مواقع ، بی مهری هایی را می بینیم ، اما با همه این بی‌مهری‌ها ، خدمت به مردم را توفیقی برای خود می‌دانیم که امیدواریم توشه ای برای آخرت و آینده ما باشد.
استاندار سمنان گفت: از حمایت و هدایت‌های امام جمعه سمنان نسبت به اینجانب و سایر مسئولان استان کمال تقدیر و تشکر را داشته و امیدواریم تندرستی و سلامت ارمغان زندگانی آیت‌الله شاهچراغی باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha