گنبدکاووس با ۵۰.۲ درجه سانتی‌گراد گرمترین شهر کشور شد

گنبدکاووس - ایرنا - رییس اداره هواشناسی گنبدکاووس گفت که این شهر با ثبت دمای ۵۰.۲ درجه سانتی‌گراد که در ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه عصر امروز ثبت شد، عنوان گرمترین شهر کشور را از آن خود کرد.

منصور فرشاد عصر امروز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ثبت این درجه دمایی بی سابقه‌ترین دمای هوا شهر گنبدکاووس در دوره آماری ۲۹ سال فعالیت هواشناسی این شهرستان می‌باشد.

وی گفت: بررسی‌های دمایی امروز دیگر شهرهای کشور نشان می‌دهد که پس از گنبدکاووس، شهر مرزی اینچه برون این شهرستان نیز با ثبت دمای ۴۹.۳ درجه سانتی‌گراد دومین شهر گرم کشور بود.

فرشاد بابیان اینکه در ساعت ثبت درجه دمایی ۲ شهر گنبدکاووس و اینچه برون، دما شهر اهواز در استان خوزستان  ۴۸ درجه سانتی‌گراد بود.

رییس اداره هواشناسی گنبدکاووس یادآور شد: بیشترین دمای ثبت شده شهر گنبدکاووس ۴۹.۳ درجه سانتی‌گراد و مربوط به ۲۵ مرداد ۹۴ بوده است.

وی همچنین گفت که باتوجه با آغاز وزش باد در گلستان و گنبدکاووس دما از میزان ثبت شده فعلی بالاتر نخواهد رفت و دمای هوا از فردا سه‌شنبه ۱۵ تیرماه ۱۰ تا ۱۵ درجه از گرمای هوا کاسته خواهد شد.

فرشاد ادامه داد: باتوجه به مستعد بودن الگوهای سینوپتیکی از روز چهارشنبه تا شنبه هفته آینده احتمال بارش‌های رگباری و رعد و برق به صورت پراکنده و نقطه‌ای در این شهرستان وجود دارد.

گنبدکاووس با افزون بر ۳۷۳ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است و از شهرهای گرمسیر درجه سه کشور به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha