۱۴ تیر ۱۴۰۰، ۱۳:۳۵
کد خبرنگار: 2105
کد خبر: 84393738
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

تسهیلات خرید ژنراتور در اختیار واحدهای تولیدی کردستان قرار داده شود

سنندج-ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: بانک‌ها در راستای حمایت از واحدهای تولیدی استان تسهیلات کم بهره خرید ژنراتور برق را در اختیار این واحدها قرار دهند.

به گزارش ایرنا، خالد جعفری روز دوشنبه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با اشاره به اینکه قطع برق واحدهای تولیدی در اولویت‌های آخر قرار دارد، اظهار داشت: به منظور جلوگیری از ضرر و آسیب به واحدهای تولیدی در زمان قطع برق می طلبد این واحدها از ژنراتور استفاده کنند.

وی اضافه کرد: در این جلسه مصوب می‌شود بانک‌ها نسبت به پرداخت خرید ژنراتور به واحدهای تولیدی در سریع ترین زمان ممکن و با ساده ترین شرایط اقدام کنند.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان افزود: برای جلوگیری از ضرر مالی به واحدهای تولیدی می‌طلبد تعامل و همکاری بین کارگران و کارفرمایان برقرار شود و کارگران توجیه شوند برای حفظ اشتغال در این شرایط سخت نهایت همراهی را با کارفرمایان داشته باشند.

جعفری یادآور شد: همه مسوولان باید از ظرفیت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برای حمایت از واحدهای تولیدی اعم از کشاورزی و صنعتی استفاده کنند تا شاهد حفظ اشتغال و تولید در استان باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش بر تسریع در تامین آب شهرک صنعتی آونگان قروه تاکید کرد و گفت: یکی از مشکلات آب این شهرک به تمدید پروانه چاه و انشعاب برق آن برمی‌گردد که این اقدام باید سریع انجام شود تا واحدهای مستقردچار مشکل نشوند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان یادآورشد: شرکت شهرک‌های صنعتی استان باید جوابگو باشد چراکه نبود زیرساخت در شهرک‌ها مانع تولید است و باید در راستای برطرف کردن این موانع در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام شود.

پرداخت ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به چهار واحد تولیدی در استان

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان هم در این جلسه اظهار داشت: وضعیت بدهی هفت واحد تولیدی در بخش کشاورزی در این جلسه تعیین تکلیف شد و علاوه بر این پرداخت ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به چهار واحد تولیدی هم به تصویب رسید.

محمد دره‌وزمی تصویب۵۰ میلیارد ریال ضمانت نامه بانکی برای یک واحد تولیدی و حل مشکل بانکی یک واحد تولیدی دیگر را از اقدامات انجام شده در این جلسه کارگروه خواند و اضافه کرد: از دیگر دستورکارهای جلسه امروز بررسی وضعیت آب شهرک صنعتی آونگان قروه است.

وی یادآور شد: براساس وعده مدیران شرکت آب منطقه‌ای و توزیع نیروی برق و شرکت شهرک‌های صنعتی استان مشکل آب شهرک صنعتی آونگان قروه تا یک هفته آینده برطرف می‌شود.

تاکنون ۷۰ درصد مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کردستان اجرایی شده و  ۱۸ هزار شغل در بخش صنعت و کشاورزی با مصوبات این کارگروه تثبیت شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha