تاکنون ۸۰ هزار دوز واکسن کرونا وارد چهارمحال و بختیاری شده است

شهرکرد- ایرنا- رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: تاکنون ۸۰ هزار و هفت دوز واکسن کرونا به استان اختصاص داده شده است که از این تعداد ۶۹ هزار و ۷۶۲ دوز در ۲ نوبت تزریق شده است.

سید راشد جزایری روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تا ۲۳ خرداد ۵۸ هزار و ۳۱۷ دوز واکسن وارد استان شده بود که از این تعداد ۵۳ هزار و ۳۲۱ دوز معادل ۹۱.۴ درصد آن تزریق شد.

وی ادامه داد: پس از آن نیز محموله واکسن وارد استان شد که اگر چه به طور کامل تزریق نشده است اما در حال لکه‌گیری گروه‌های سنی بالای ۷۰ سال سن هستیم و برای واکسیناسیون گروه سنی ۶۵ تا ۷۰ سال آماده می‌شویم.

به گفته جزایری، واکسن‌های وارد شده به استان شامل انواع سینوفارم، آسترازینکا، بهارات و اسپوتینک است.

رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری خاطر نشان کرد: پیش‌بینی می‌شود فراخوان واکسیناسیون گروه سنی ۶۵ تا ۷۰ سال نیز از روز چهارشنبه آغاز شود که در صورت اعلام کشوری، اجرا می‌شود.

جزایری با بیان اینکه شیوع کرونا در استان نوسان محسوسی نسبت به روزهای گذشته نداشته و در حالت ثبات قرار دارد، اظهار داشت: با همراهی همه مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توان مانع از شکل‌گیری موج پنجم کرونا در استان شویم و یا در صورت مواجه با آن می‌توان با آسیب کمتری آن را پشت سربگذاریم.

وی در ادامه از شناسایی ۱۱۱ بیمار مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در استان خبر داد و گفت: از این تعداد ۲۷ نفر بستری شدند و ۸۴ نفر به صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفتند.

رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری همچنین از فوت یک بیمار دیگر کرونایی در استان خبر داد و گفت: تعداد فوتی‌های ناشی از این ویروس در استان به یک هزار و ۱۵۴ نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا، هم‌اینک شهرستان‌های شهرکرد، بروجن، فارسان، لردگان و اردل در وضعیت نارنجی (خطر بالا) و شهرستان‌های کوهرنگ، خانمیرزا، سامان، بن و کیار در وضعیت زرد(خطر متوسط) شیوع کرونا قرار دارند.

از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۱۴۳ هزار و ۶۰۰ مورد نمونه‌گیری در این استان انجام گرفته است که بر اساس آن ۴۸ هزار و ۷۶۸ بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha