استاندار سمنان: نقد غیرمنصفانه آفت نظام‌ جمهوری اسلامی است

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان با تاکید بر نقد منصفانه، گفت: نقد بدون توجه به این شرط به عنوان یک آفت، تخریب کشور، نظام، استان و شهرستان را رقم می‌زند.

به گزارش ایرنا، علیرضا آشناگر روز دوشنبه در نشست فرمانداران استان سمنان در سالن غدیر استانداری ابراز داشت: همه پذیرفته‌ایم در یک نظام مردم سالار، صندوق رای ، تعیین کننده است و این امر کاملا بدیهی و روشن است ، اما زمانی که هجمه ها از اخلاق سیاسی به دور باشد و اخلاق سیاسی از فعالیت های سیاسی جدا شود، تبدیل به بازی سیاسی شده و تلاش می شود تا رقیب را با هر حربه ای از میدان خارج کنند و این خلافی محرز و مبرهن است.
وی با اشاره به نتایح انتخابات به عنوان بزرگترین رویداد بزرگ سیاسی کشور و طبیعی بودن برخی تهمت ها و تخریب ها به دولت مستقر تا پیش از استقرار دولت منتخب، گفت : این گونه موضع گیری‌ها و سخنان از سوی افراد و شخصیت‌ها هیچ ارتباطی به دولت ‌منتخب نداشته و بی تردید دیدگاه‌ها و نظرات شخصی این افراد است.
وی گفت: این نوع رفتار و بازی سیاسی به صورت شاخص و صرفا به یک جریان سیاسی منتسب نیست.
استاندار سمنان بیان کرد : ممکن است تا پیش از استقرار دولت منتخب ، برخی از رقبای سیاسی به هجمه هایی روی آورند، اما همگان باید در فعالیت های سیاسی اخلاق را محور قرار دهند.
وی اضافه کرد: استفاده از برخی تریبون ها برای بیان مطالب سخیف که برای مردم مقدس و محل القاء معنویت در شهرستان‌ها است، اقدامی ناپسند است.
آشناگر گفت: پرخاشگری ایرادی ندارد و افراد و شخصیت ها برای به یقین رسیدن تفکرات و ابهامات خود به راحتی می توانند با ارتباط گیری با عناصر سیاسی در محل فعالیت فعلی خود و یا شهرستان هایی که در سخنان خود از آن نام می برند به صحت یا رد این گونه مطالب پی ببرند ، اما برای چه و به چه عنوان باید دروغ از اینگونه تریبون ها گفته شود.
استاندار اظهار داشت: مطرح کردن موضوع فعالیت یا عدم فعالیت در یک دولت خاص ، امری پسندیده نیست و باید بدانیم هرکسی که بتواند در هر دولتی کار کند، ارزشمند است و عرصه خدمت کمتر از عرصه جهاد نیست.
وی تصریح کرد: خدمت رسانی به مردم یک‌ارزش شناخته می شود و من نیز توفیق داشتم به استثناء یک دولت، در تمامی دولت ها از ابتدای انقلاب فعالیت داشته باشم.‌
آشناگر اضافه کرد: به هیچ عنوان در دولت ذکر شده توسط سخنران یکی از تریبون های عمومی استان ، فعالیت نداشته و احتمال می دهم که موارد ذکر شده به اشتباه به اطلاع ایشان رسیده باشد.
آشناگر گفت: متاسفانه بیان اینگونه سخنان سخیف، ارزش خدمتگزاری در آن دوره از دولت جمهوری اسلامی ایران را نیز زیر سوال می برد و بی تردید بر اساس ارزش‌ها و مبانی دینی و ملی ، خدمتگزاری به انقلاب و مردم در دولت جمهوری اسلامی ، کاسه لیسی نیست.
استاندار با تاکید بر اینکه به احترام جایگاه ایشان ، هیچگونه تعرضی به وی نخواهم کرد ، اظهار امیدواری کرد انشالله ایشان در پیشگاه وجدان، خود را نقد و متنبه کرده و ببینند که در چه جایگاهی قرار دارد.
استاندار در ادامه با اشاره به سخنان مطرح شده توسط یکی از شخصیت های استان و رد هر گونه درخواست ملاقات در طی ۶ ماه اخیر گفت : در طی این مدت هیچ درخواست ملاقاتی با استاندار از سوی ایشان مطرح نشده و حتی در خصوص مدیرکل یکی از دستگاه های دولتی استان و اظهارات مطرح شده برای وقت ملاقات نیز باید به استحضار رساند در این خصوص سه مورد وقت قبلی ملاقات با استاندار از طریق دفتر استاندار تنظیم شد که با کمال تعجب از سوی مدیرکل دستگاه مربوطه لغو شده است.
استاندار سمنان تصریح کرد: ما اهل ترک فعل و میز خدمت نبوده و نیستیم و البته خود را به هیچ دولتی تحمیل نمی‌کنیم، ما سرباز نظام و خادم ملت هستیم و هرجا که زمینه برای نقش آفرینی مهیا باشد، با اشتیاق نقش آفرینی کرده و هرجا که این فرصت نباشد، سجده شکر بجا می‌آوریم که بار مسئولیت از دوش ما برداشته می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha