۱۴ تیر ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۵۸
کد خبرنگار: 3088
کد خبر: 84393570
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

قدرت نمایی ونزوئلا با رژه روز استقلال

تهران- ایرنا- نیروهای مسلح ونزوئلا به مناسبت رژه روز استقلال که در ۵ ژوئیه برگزار می شود، قدرت نظامی خود را در برابر احتمال هرگونه حمله نظامی آمریکا و برخی کشورهای همسایه مانند کلمبیا به نمایش گذاشتند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری ونزوئلا، به مناسبت دویست و دهمین سالروز استقلال ونزوئلا و روز نیروهای مسلح أین کشور، عبور تانک ها، ماشین های زرهی و سیستم های دفاعی ضد هوایی در جنوب کاراکاس طنین قدرت به راه انداخت.

قدرت نمای ونزوئلا با رژه روز استقلال

«نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا در حالی از  بیش از ۱۵ هزار پرسنل نظامی در این مراسم سان می بیند که اخیرا برنامه ترور خود توسط آژانس جاسوسی آمریکا (سیا) را محکوم کرده است.

در همین حال مقامات ارشد نظامی ونزوئلا نیز ضمن بازدید از مناطق مرزی أین  کشور  با گویان و کلمبیا، ‌ اطمینان دادند که نیروهای مسلح ونزوئلا آماده دفع هرگونه تجاوزی هستند.

دولت ونزوئلا بارها با استناد به مدارک و مستندات به دست آمده از مسئله تامین مالی بسیاری از دولت های همسایه مانند کلمبیا و گروه مخالفان داخلی از سوی آمریکا برای به زانو درآوردن مردم و دولت ونزوئلا پرده برداشته و با اشاره به تحریم های آمریکایی و اروپایی نسبت به رویکرد خصمانه و مداخله جویانه واشنگتن درقبال ملت ونزوئلا هشدار داده است.

به دنبال استمرار سیاست های خصمانه آمریکا علیه ونزوئلا تحریم‌های شدیدی علیه این کشور اعمال شده که عملیات بانکی بین‌المللی را تحت تاثیر قرار داده و برخی بانکهای محلی و بانک مرکزی حمایت نهادهای جهانی را برای جابجایی پول از ونزوئلا یا به مقصد این کشور از دست داده‌اند.

با وجود آنکه واشنگتن ادعا می‌کند این تحریم ها برای محدود کردن روابط تجاری و مالی مادورو اعمال شده و شرکت‌های خصوصی را برای تجارت در خارج از کشور ممنوع نمی کند، اما فشار سنگین این تحریم‌ها را همه مردم ونزوئلا تحمل می‌کنند.

مداخله، کودتا و چپاول منابع کشورهای آمریکای لاتین و کارائیب توسط دولت‌های آمریکا در ادوار مختلف با خاطراتی تلخ و تاریک در حافظه تاریخی مردم این منطقه حک شده است.

علاوه بر آن ونزوئلا از ابتدای سال جاری میلادی در شهر آپوره هم مرز با کلمبیا با گروه شبه نظامیان کلمبیایی درگیر بوده است که با تجهیز نظامی همه جانبه برای مقابله با توطئه و حملات احتمالی آینده، قدرت نظامی خود را به رخ دشمنان می کشد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha