روزنامه پاکستانی: مقاومت جدی در برابر غرب رویکرد دولت آتی ایران است

اسلام‌آباد - ایرنا - یک روزنامه اردو زبان چاپ پاکستان نوشت: از آنجایی که رئیس جمهوری منتخب ایران ضمن مخالفت صریح با هرگونه دیدار با همتای آمریکایی خود احیای برجام را مطالبه کرده است، نشان می‌دهد که دولت آتی در جمهوری اسلامی عزم راسخ برای مقاومت جدی در برابر غرب و فشار آنان دارد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، روزنامه «اکسپرس» در مقاله‌ای با عنوان «رئیس جمهوری جدید ایران، انتظارات و بیم‌ها» به سابقه برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری در کشورمان پرداخت و به روند رقابت نامزدهای انتخاباتی در سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری، کسب بیشترین میزان آرا توسط حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم رئیسی و سابقه فعالیت وی در دستگاه قضایی اشاره کرد.

در این مقاله ضمن اشاره به اولین کنفرانس مطبوعاتی رئیس جمهوری منتخب ایران با رسانه‌های داخلی و خارجی پس از اعلام رسمی پیروزی وی در انتخابات اخیر، آمده است: جدای از ادعاها و ملاحظات کشورهای غربی نسبت به ایران و یا رئیس جمهوری منتخب آن، آقای رئیسی خیالی برای انعطاف پذیری مقابل غرب ندارد بلکه وی برای تامین حقوق ایران عزم جدی برای مقاومت دارد.

اکسپرس نوشت: کشورهای غربی مدعی نقض حقوق بشر از سوی ایران هستند اما آنان باید بدانند که برای رفع مسائل خود با تهران، باید با رئیس جمهوری جدید ایران وارد تعامل شوند.

همچنین رئیس جمهوری جدید ایران مخالف هرگونه دیدار با جوبایدن همتای آمریکایی خود است و آن را به صراحت عنوان کرد اما همزمان از طرف‌های غربی به ویژه ایالات متحده خواست تا به قانون شکنی پایان داده و به وعده‌های خود عمل کنند.

این روزنامه اردو زبان پاکستان افزود: رئیسی خیالی برای عقب نشینی ندارد بلکه مصمم به مقاومت در برابر فشارها و به زانو درآوردن عوامل آن است. بنابراین غربی‌ها راه دشواری را درپیش خواهند داشت.

نخست وزیر پاکستان شب گذشته (یکشنبه) طی تماس تلفنی با رئیس جمهوری منتخب کشورمان، با تبریک پیروزی حجت الاسلام و المسلمین «سید ابراهیم رئیسی» ، این پیروزی را تجلی اعتماد ملت کشورمان دانست و از رئیس جمهوری منتخب برای سفر به پاکستان دعوت کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha