نوبت گیری ۳۵ درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان در برنامه سنجش

تهران- ایرنا- رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اعلام آخرین آمار نوبت گیری برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی، از قرار گرفتن نیروهای توانبخشی، ذیل رتبه‌بندی جدید معلمان خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه گروه دانشگاه و آموزش ایرنا از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش؛ سیدجواد حسینی، گفت: تاکنون ۴۷۶ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان معادل با ۳۵ درصد کل نوآموزان در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی، نوبت گیری کرده و از این تعداد ۱۱۷هزار نفر بر اساس نوبت، سنجش شده اند.

وی افزود: سنجش پیش دبستانی ها از ۱۸ تیر ماه آغاز خواهد شد و مجوز ایجاد پایگاه های سنجش جدید برای سنجش پیش دبستانی ها در استان هایی که ضرورت داشته باشد، داده می شود.

معاون وزیر با بیان این که مکاتبات لازم برای واکسیناسیون عوامل اجرایی پایگاه های سنجش انجام شده است؛ اظهار کرد: معلمین دانش آموزان استثنایی، به دلیل ارتباط مستمر با این دانش آموزان، نیازمند اولویت ویژه برای تزریق واکسن هستند.

حسینی با بیان این که در سال تحصیلی پیش رو  آموزش ترکیبی از  آموزش حضوری و مجازی خواهد بود، اظهار کرد:  برنامه ریزی شده است در صورتی که مدارس به صورت کامل بازگشایی نشد، دانش آموزان در سال تحصیلی پیش رو به صورت ترکیبی حضور پیدا کنند و بخشی از هفته را در مدرسه حضور داشته باشند و بخشی را غیرحضوری بگذرانند.

وی افزود: آموزش و پرورش در بازگشایی مدارس تابع نظرات ستاد ملی مقابله با کرونا است و اولین استلزام بازگشایی مدارس نیز واکسیناسیون معلمان است. باید آماده سازی فضای عمومی جامعه به ویژه اولیا، معلمان، مدیران و دانش آموزان مدنظر قرار گیرد.

حسینی با بیان این که لایحه رتبه بندی مراحل آخر خود را در مجلس طی می‌کند، اظهار کرد: با پیگیری های به عمل آمده نیروهای اداری و همچنین نیروهای توانبخشی نیز شامل رتبه بندی خواهند شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha