نماینده گناباد: مبارزه جدی با مفاسد اقتصادی اولویت دولت سیزدهم باشد

گناباد- ایرنا- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مبارزه جدی با مفاسد اقتصادی و انسجام‌بخشی و اصلاح امور اقتصادی کشور باید اولویت نخست دولت سیزدهم قرار بگیرد.

محمد صفایی دلویی یکشنبه‌شب در نشستی خبری اظهار داشت: باید با برنامه ریزی خاص از اقشار مستضعف جامعه حمایت شود و برای ارتقای سطح معیشتی و کاهش مشکلات اقتصادی آنان، با اجرای طرح های منسجم و هدفمند گام برداشته شود.

وی ادامه داد: با توجه به محدودیت منابع مالی باید با برنامه ریزی مناسب از منابع موجود برای اجرای بهینه و توسعه کیفی فعالیتها و طرحهای اقتصادی و توسعه کمی و کیفی کشور در بخشهای مختلف بهره گرفت.

نماینده شهرستان های گناباد و بجستان در مجلس، اصلاح نظام بانکی و مالیاتی را از ضرورت های مهم کشور دانست و گفت: مجلس به این مساله عنایت خاص دارد.

وی تصریح کرد: نظام مالیاتی فعلی ضد تولید و ضدتوسعه است و علاوه بر مالیات بر عملکرد، ۲۵ درصد مالیات بر ارزش افزوده هم از فعالان بخش تولید گرفته می شود، در حالی که افرادی در زمینه فعالیتهای سوداگری فعالیت داشته و هیچ مالیاتی هم پرداخت نمی کنند که موجب می شود بیشتر سرمایه های کشور به این سمت سوق یافته و بخش تولید با مشکلات زیادی مواجه شود.

وی گفت: اعضای منتخب دور ششم شوراهای اسلامی در مناطق شهری و روستایی نیز باید کمتر به دنبال استفاده از منابع و اعتبارات دولتی برای اجرای طرحها در بخشهای مختلف و از جمله عمرانی باشند و بیشتر از ظرفیت بخش خصوصی بهره بگیرند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: شهرداری ها و شوراها نباید تنها به منابع دولتی متکی باشند، زیرا جهت دهی سایر منابع سرمایه و منابع بخش خصوصی موجب توسعه کمی و کیفی و اثربخشی بیشتر فعالیتها می شود.

صفایی، نیاز شهرستان گناباد را توسعه زیرساختهای عمرانی و اقتصادی ذکر کرد و گفت: برای تکمیل و تجهیز طرح فرودگاه گناباد، به عنوان یکی از طرحهای مهم شهرستان سال گذشته ۱۷۲ میلیارد ریال و امسال هم ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار جذب شده است و این طرح در چند ماه آینده به بهره برداری می رسد.

وی گفت: بعد از فرودگاه، تکمیل زیرساختهای ریلی از دیگر طرحهای مهم گناباد به شمار می رود و تاکنون ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح خط ریلی یونسی به گناباد، به عنوان قطعه نخست راه آهن مشهد به زاهدان جذب شده است و احداث ایستگاه آن در گناباد امسال از  طریق مناقصه واگذار می شود.

نماینده گناباد وبجستان در مجلس گفت: با توجه به برخورداری گناباد از امکانات فرودگاهی و به خصوص باند پرواز، ۳۰ هکتار زمین همجوار با فرودگاه این شهرستان برای استقرار یگان پهپادی ارتش در شرق کشور در نظر گرفته شده است و این یگان در آینده نزدیک فعالیت خود را آغاز می کند.

صفایی خاطرنشان کرد: با توجه به وجود کانی‌های مناسب غیرفلزی آهن و مس در گناباد با موافقت وزیر صنعت، معدن و تجارت اکتشافات این بخش در سطح وسیعی توسط شرکت چادرملو در آینده نزدیک آغاز می شود.

وی احداث شهرک انرژی، واحد تولیدی تراکتورسازی، راه اندازی واحد بزرگ زنجیره شترمرغ با مشارکت آستان قدس رضوی را از دیگر طرحهای در دست اجرا در گناباد ذکر کرد و گفت: ۲۸ میلیارد ریال هم از محل اعتبارات دولتی و بنیاد مستضعفان برای احیا و مرمت قنوات شهرستانهای گناباد و بجستان در سال جاری اختصاص یافت.

مرکز شهرستان ۹۳ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha