آکادمی فوتبال غرب کشور در کرمانشاه احداث می‌شود

کرمانشاه - ایرنا - رییس هیات فوتبال استان کرمانشاه گفت: با موافقت فدراسیون قرار است آکادمی فوتبال غرب کشور در کرمانشاه احداث شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «علیرضا محبی‌زنگنه» عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران در سرسرای اجتماعات هیات فوتبال کرمانشاه، اظهار داشت: احداث این آکادمی در دیدار اخیر آقای بازوند استاندار کرمانشاه با رییس فدراسیون مصوب شد.

وی با بیان اینکه محل احداث آکادمی فوتبال غرب کشور در دهکده المپیک کرمانشاه خواهد بود، گفت: مقرر شده تا از سوی اداره کل ورزش و جوانان کرمانشاه زمین برای احداث این آکادمی تعیین و فدراسیون با جذب اسپانسر عملیات ساخت را آغاز کند.

محبی زنگنه تصریح کرد: بدون شک احداث این آکادمی می تواند کمک زیادی به ورزش فوتبال استان کند و استعدادهای زیادی شناسایی می شوند.

سرقت تجهیزات روشنایی استادیوم ۱۵ خرداد

رییس هیات فوتبال کرمانشاه در ادامه با اشاره به ایرادات ورزشگاه ۱۵ خرداد نیز گفت: یکی از مهمترین این ایرادات نور استادیوم است به گونه ای که متاسفانه در سال های قبل بیش از ۲۰ میلیارد ریال از تجهیزات روشنایی آن به سرقت رفته است.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون نیز برای بهسازی و تجهیز سیستم روشنایی ورزشگاه ۱۵ خرداد برای رسیدن به شرایط استاندارد حداقل به حدود ۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم.

محبی زنگنه تصریح کرد: استادیوم ۱۵ خرداد متاسفانه با وجود افتتاح در بهمن سال ۹۳ ایرادات زیادی داشت به گونه ای که همین ایرادات مانع از برگزاری فینال جام حذفی در سال ۹۸ شد.

این مقام مسوول ادامه داد: در آن زمان نمایندگان فدراسیون برای بررسی شرایط میزبانی این استادیوم به کرمانشاه سفر کردند اما حدود ۱۵ تا ۱۶ ایراد را مطرح و عنوان کردند که این مکان صلاحیت برگزاری دیدار نهایی جام حذفی را ندارد.

وی همچنین با اشاره به احتمال بازگشت راهیان به رقایت های لیگ دسته اول و اینکه اگر این بازگشت محقق شود استادیوم ۱۵ خرداد میزبان دیدارهای این تیم خواهد بود، گفت: باید از هم اکنون فکری برای رفع نواقص ورزشگاه از جمله سیستم روشنایی آن بشود.

قول های مساعد رییس فدراسیون فوتبال برای بازگشت دوباره راهیان به لیگ

رییس هیات فوتبال کرمانشاه در خصوص آخرین وضعیت تیم راهیان برای بازگشت به لیگ نیز گفت: خوشبختانه روند کار به سود راهیان در حال انجام است و آقای عزیزی خادم رییس فدراسیون هم برای این بازگشت قول مساعد داده است.

وی گفت: دیداری که اخیرا آقای بازوند با رییس فدراسیون داشت بسیار چاره گر بود و امروز هم جلسه ای به منظور پیگیری مصوبات دیدار هفته گذشته با حضور مسوولان ورزش استان و مدیر باشگاه راهیان در استانداری انجام شد.

محبی زنگنه یادآوری کرد: قرار شده تا باشگاه راهیان مستندات قانونی خود را که موجب صدور حکم به نفع این تیم از سوی مراجع قضایی و دیوان عالی کشور شده است را به فدراسیون ارائه کند تا هرچه سریعتر تصمیم لازم در این خصوص اتخاذ شود.

آماده شنیدن انتقادات هستم

رییس هیات فوتبال کرمانشاه در بخش پایانی سخنان خود گفت: از مدتی که سکان هیات فوتبال استان را به دست گرفته ام همواره تلاش کرده ام بر محور قانون حرکت کنم و هیچ کوتاهی نداشته ام.

وی افزود: شاید خیلی ها نبست به عملکرد من در هیات فوتبال انتقاد داشته باشند که با جان و دل آماده شنیدن این انتقادات هستم تا اگر ایرادی در کارم وجود دارد آن را برای بهبود وضعیت فوتبال استان رفع کنم.

محبی زنگنه با بیان اینکه بی پولی و نبودن اسپانسر درد هیات فوتبال کرمانشاه نیز هست، گفت: امروز در رده های سنی نوجوانان، زیر ۱۵ سال و جوانان، لیگ های دسته یک فوتسال و دسته سه فوتبال کرمانشاه تیم دارد و در این سال های هیچ کدام از مسابقات ما تعطیل نبوده است.

رییس هیات فوتبال کرمانشاه در خصوص زمزمه هایی مبنی بر تشکیل مجمع فوق العاده هیات فوتبال نیز گفت: فعلا که چنین چیزی مطرح نبوده و اگر گله هایی در میان اعضای مجمع باشد هنوز باهم به اجماع نرسیده اند.

وی یادآور شد: اگر یک سوم اعضای مجمع نامه مکتوب بنویسند بنده برای پاسخگویی باید در فدراسیون حاضر شوم و اگر دو سوم اعضا تقاضای کتبی داشته باشند آن گاه مجمع فوق العاده تشکیل خواهد شد.

محبی زنگنه در پایان گفت: با این حال در هیات به روی همه منتقدان باز بوده و من نیز همیشه آماده پاسخگویی نسبت به رفتار و اقدامات صورت گرفته بوده ام.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha