۱۳ تیر ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۵۵
کد خبرنگار: 808
کد خبر: 84392955
۰ نفر

برچسب‌ها

تعلیق عملیات امداد و نجات در برج های کاندوی فلوریدا

تهران - ایرنا - امدادگران، عملیات جستجو برای نجات بازماندگان احتمالی برج های کاندو در فلوریدای جنوبی را برای تخریب کامل این ساختمان پیش از فرارسیدن طوفان استوایی به صورت موقت تعلیق کردند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از خبرگزاری اسوشیتدپرس؛ رایده جادالله معاون آتشنشانی این ناحیه به بستگان 121 ناپدیدشده در حادثه فروریزی ناگهانی هفته گذشته این ساختمان گفت که عملیات جستجو و امداد از بعدازظهر امروز برای آغاز اقدامات احتیاطی ایجاد حفره ایی برای جاگذاری مواد منفجره در ساختار بتونی بخش سرپامانده برج ها، متوقف شده است.  

 جادالله به رغم اعتراض بستگان زیرآوارماندگان به این تصمیم، در نشستی توجیهی گفت که این تعلیق عملیات امداد و نجات زنده ماندگان احتمالی، اقدامی  ضروری است، زیرا حفاری ممکن است موجب فروریزی ناگهانی باقی مانده این ساختمان شود.

شمار تائید شده جان باختگان فروپاشی بخشی از این برج ۱۲ طبقه با کشف پیکرهای ۲ تن دیگر به ۲۴ تن رسید و ۱۲۱ تن هنوز ناپدید هستند.  

از سوی دیگر؛ شکل گرفتن توفان «اِلسا» که نخستین توفان اقیانوس اطلس در سال ۲۰۲۱ است، باعث شد تا در بخش هایی از ایالت فلوریدا آمریکا که در مسیر گذر طوفان قرار دارد، وضعیت فوق العاده اعلام شود. با توجه به پیشروی طوفان اِلسا از دریای کارائیب در جنوب هائیتی،  با سرعت ۲۸ مایل (۴۵ کیلومتر) بر ساعت به سمت جنوب ایالت فلوریدا، مرکز فوریت های اضطراری در ایالت فلوریدا فعال و به شهروندان نسبت به وقوع تندباد، آب گرفتگی هشدار داد شده است.  

با گذشت بیش از یک هفته از حادثه ریزش ساختمان مسکونی ۱۲ طبقه کاندو در میامی، جو بایدن رییس جمهوری آمریکا در دیدار از محل حادثه، به دولت فدرال اجازه داد تمام هزینه های آواربرداری و اقدامات محافظتی اضطراری در محل ریزش ساختمان را تحت برنامه کمک های مردمی به مدت ۳۰ روز تأمین کند.  

  به رغم اعلام وضعیت اضطراری در فلوریدا برای اعزام کمک های فدرال برای امداد رسانی در این بحران، دولت بایدن هنوز نتوانسته در مشخص کردن علت فروریختن بخشی از این ساختمان مسکونی ۴۰ ساله که پنج شنبه گذشته فرو ریخت، اظهارنظر دقیقی داشته باشد.  

عمر ساختمان کاندو بیش از ۴۰ سال بوده و  مسئولان محلی دستور داده‌اند که وضعیت تمامی ساختمان‌ها با عمر مشابه، ارزیابی تا اطمینان حاصل شود که ارزیابی نظام مهندسی را گذرانده اند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان