مسوولان کردستان برای جذب اعتبارات تبصره ۱۸ قانون بودجه بیشتر تلاش کنند

سنندج- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان اعتبارات تبصره ۱۸ را فرصت خوبی برای کاهش معضل بیکاری دانست و گفت: تا آذرماه سال جاری فرصت جذب این اعتبارات را داریم بنابراین مسوولان بیشتر تلاش کنند.

 به گزارش ایرنا، خالد جعفری روز یکشنبه در جلسه‌ای که در راستای اجرای تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ تشکیل شد، اظهار داشت: این اعتبارات فرصت بسیار خوبی برای استان هایی است که آمار بیکاری بالاتر از متوسط کشوری دارند و ما هم باید با تمام توان تلاش کنیم تا در فرصت کوتاهی که وجود دارد بتوانیم بیشترین جذب اعتبار را داشته باشیم.

وی لازمه موفقیت در جذب این اعتبارات را شناسایی و معرفی طرح های خوب و توجیه‌دار خواند و افزود: برای اجرا و جذب اعتبارات تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ تا آذرماه سال جاری فرصت داریم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان با بیان اینکه اگر نتوانیم از این فرصت محدود استفاده کنیم، استان‌‎های برخوردار از آن بهره‌مند می‌شوند، گفت: کسب نتیجه مطلوب در جذب اعتبارات همواره حاصل همکاری و همراهی دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های استان در شناسایی و معرفی طرح‌ها و پرداخت تسهیلات است.

جعفری از دستگاه‌های اداری استان کردستان خواست به جد پیگیر تعیین سهم استان در وزارتخانه‌های خود شوند. 

در قانون بودجه ۱۴۰۰ وزارت اقتصاد و دارایی به جای وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به عنوان دبیرخانه تبصره ۱۸ تعیین شده و معاونت اقتصادی این وزارتخانه مسوول رصد، پایش و نظارت بر اجرای طرح‌های مشمول این تبصره است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha