عکسواره محرم کیش به سطح ملی ارتقاء یافت

کیش - ایرنا - دومین عکسواره محرم کیش با درخواست هنرمندان و استقبال گسترده شرکت کنندگان کشور از سطح مناطق آزاد به ملی ارتقاء یافت.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، با موافقت ستاد اجرایی جشنواره دومین عکسواره محرم کیش با محوریت " سنت ها و آئین های عزاداری، مراسم تعزیه و شبیه خوانی، کاروان های عزاداری، شام غریبان، شیر خوارگان حسینی، جلوه های ماه محرم در زندگی امروزی" در سطح کشوری برگزار می‌شود.

طبق فرخوان این عکسواره، عکاسان، شاعران و نویسندگان از سراسر ایران می توانند با ارسال آثار خود به دومین عکسواره محرم کیش در این رقابت هنری شرکت کنند.

هدف از برگزاری این عکسواره به تصویر کشیدن حضور پرشور مردم، هیات‌های عزاداری در ماه محرم و پرداختن به واقعه عاشورا از نگاه دوربین، و ترویج فرهنگ عاشورایی با روایت شعر و داستان است.

عکاسان، شعرا و نویسندگان از سراسر کشور می توانند آثار خود را تا ۴ مرداد به دبیرخانه این رویداد ارسال کنند و  ‎جاسم غضبان پور، مجید نورالله پور و الهه عبداله آبادی به عنوان داوران بخش عکس در این رویداد حضور دارند.

اعلام فراخوان و مهلت شرکت در بخش ادبی نیز از ۳۰ تیر تا هتم مرداد با داوری نغمه مستشار نظامی، ابراهیم حسن بیگی و محمودرضا اکرامی فر انجام خواهد شد.

نمایش شهری آثار از ۱۹ مرداد با آغاز ماه محرم و آیین اختتامیه نیز پنج مهر هم‌زمان با اربعین حسینی در جزیره کیش برگزار خواهد شد که جوایز ویژه ای نیز برای برگزیدگان بخش های مختلف در نظر گرفته شده است.

علاقه مندان می توانند برای نام نویسی و یا کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی http://festival.kish.ir مراجعه کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha