۱۳ تیر ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۴۸
کد خبرنگار: 2836
کد خبر: 84392458
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۰۰ دانش آموز پایه اولی جهرم به دلیل کرونا در مدارس ثبت نام نکردند

شیراز-ایرنا-مدیر آموزش و پرورش جهرم گفت: در سال گذشته نزدیک به ۳۰۰ دانش‌آموز پایه اولی به خاطر کرونا در مدارس ثبت‌نام نکردند و نزدیک به ۱۸۰ دانش آموز کلاس اولی تکرار پایه داشته‌اند.

مهدی نیکفر یکشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان افزود: این موضوع باعث شده است که ثبت‌نام در دوره اول مدارس ابتدایی با مشکلاتی مواجه شود.

وی ادامه داد: با توجه به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مبنی بر دوره‌ای شدن مدارس ابتدایی، مدرسه ابتدایی پسرانه قائم مقام به دو دوره اول و دوم تقسیم می‌شود که سه پایه اول در محل کنونی دبستان تحصیل خواهند کرد و کلاس‌های سه پایه دوم در مکان دبستان شهیده معصومه زارعیان برگزار می‌شود.

 نیکفر بیان کرد: دبستان شهیده معصومه زارعیان نیز با مدرسه تیزهوشان فرزانگان(تربیت سابق) جابه‌جا خواهد شد. این دبستان با مدرسه دخترانه علامه حلی ادغام می‌شود. به این صورت که دانش آموزان سه پایه اول در دبستان دخترانه علامه حلی تحصیل می‌کنند و دانش‌آموزان سه پایه چهارم، پنجم و ششم در دبستان شهیده معصومه زارعیان آموزش خواهند دید.

وی ادامه داد: در بخش روستایی نیز با توجه به افتتاح دبستان سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در روستای آرجویه، دبستان سلمان از وضعیت مختلط خارج خواهد شد و دانش آموزان پسر در مدرسه سلمان ادامه تحصیل می دهند و دبستان سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی مخصوص دختران خواهد شد.

فرماندار ویژه شهرستان جهرم نیز در این جلسه گفت: از ظرفیت مدارس غیردولتی و افزایش تعداد کلاس و کاهش جمعیت دانش‌آموزان در مدارس دولتی استفاده شود.

در این جلسه میزان شهریه مدارس هیأت امنایی، هزینه کلاس‌های جبرانی تابستانه و تقویتی مصوب شد.

جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha